tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Trener kadry panczenistów miał wypadek

W środę jadącego na rowerze Witolda Mazura uderzył samochód. Trener reprezentacji Polski łyżwiarzy szybkich przebywa w szpitalu w Polanicy-Zdroju. Jego stan jest ciężki, ale stabilny – poinformował Aleksander Dzięciołowski, dziennikarz TVP Sport.
Witold Mazur (fot. Getty Images)

Lekarze stwierdzili u trenera Mazura złamanie siedmiu żeber, pęknięcie miednicy, opuszczenie płuca, zmiażdżenie kręgów, pozrywanie więzadeł. Nasz związkowy lekarz Hubert Krysztofiak monitoruje stan zdrowia, jest w kontakcie z doktorem prowadzącym leczenie szkoleniowca w Polanicy – powiedziała szefowa wyszkolenia w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Ewa Białkowska w rozmowie z PAP.

Do wypadku doszło dwa dni po powrocie polskich panczenistów ze zgrupowania w Hiszpanii. 22 maja biało-czerwoni mieli zaplanowany początek treningów w Zieleńcu. – Termin rozpoczęcia kolejnego zgrupowania pozostał, ale zmieni się lokalizacja na inną w Polsce. Na pewno przygotowania do sezonu olimpijskiego w żaden sposób nie zostaną zakłócone. W czerwcu nasza kadra będzie trenowała za granicą i być może już wówczas dołączy Witold Mazur, choć na pewno będzie miał kogoś do pomocy – dodała przedstawicielka PZŁS.

44-letni trener to były łyżwiarz szybki. Po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się szkoleniem. W latach 2012-13 był głównym trenerem reprezentacji kobiet. W zeszłym roku zastąpił Wiesława Kmiecika na stanowisku szkoleniowca kadry mężczyzn.

Natalia Czerwonka – Powrót (wice)mistrzyni (reportaż)

podobne informacje

MP: pierwsze zawody na torze w Tomaszowie