tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Coś więcej niż futbol. Zwycięskie porady Ronaldinho

Ronaldinho w trakcie swojej kariery udowodnił, że ma nawyki zwycięzcy. Jego życiowe nawyki, osiągnięcia jako profesjonalista oraz relacje z rodziną i przyjaciółmi spowodowały, że stał się wzorem dla wielu ludzi na całym świecie. Teraz chce podzielić się swoimi poradami, aby każdy mógł być wygranym w życiu.
Ronaldinho (fot. Getty Images)

E-book Ronaldinho pod tytułem "O wiele więcej niż futbol" jest skierowany dla tych, którzy pragną czuć się zwycięzcami. Nie jest to zwykła autobiografia, a raczej poradnik. Brazylijczyk dzieli się w nim poradami na temat stylu życia oraz odżywiania, aby prowadzić zdrowe życie.

W środku można znaleźć wiele niepublikowanych wcześniej cytatów byłego gwiazdora Barcelony, ekskluzywne materiały wideo oraz wyjątkowe zdjęcia i ilustracje. To ponad 50 stron, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Tekst został podzielony na siedem rozdziałów:

I – Zbalansowana dieta i zdrowe życie. "Odpowiednie odżywianie się jest jak paliwo dla samochodu, bez którego nie jest w stanie jeździć".
II – Budowa ciała i dyscyplina. "Człowiek musi dbać o swoje ciało. Sportowiec nawet poza miejscem pracy może robić dodatkowy trening – nawet w domu".
III – Umiejętności piłkarskie. "W dążeniu do celu ważny jest drybling. Musi być połączeniem sztuki i efektywności". IV – Praca zespołowa i szacunek. "Nie da się zwyciężać samemu. Triumfy są zawsze odpowiednim momentem, aby okazać respekt tym, którzy byli jego częścią".
V – Trening i taktyka. "Grając w piłkę, nie możesz patrzeć w ziemię. To jak z tańcem – nie ma innego wyjścia – trzeba skierować wzrok przed siebie".
VI – Koncentracja i postawa. "Najważniejsza rzecz w futbolowej szatni i w jakimkolwiek innym miejscu pracy. Tak zachowują się zwycięzcy".
VII – Rodzina i wartości. "Jako młody chłopak nauczyłem się szczerości i godności. Widziałem jak moi rodzice walczyli o swoją przyszłość, będąc wobec siebie szczerymi, goniąc marzenia".

Książkę polecają także inni ludzie, którzy osiągnęli sukces:

Luis Figo: "Po przeczytaniu łatwo zrozumieć, dlaczego Ronaldinho osiągnął tak dużo".
Clarence Seedorf: "To książka dla każdego, kto chciałby zostać piłkarzem lub po prostu być wygranym w życiu".
Jose Mourinho: "Fundamentalne porady dla tych, którzy chcą spełniać marzenia".

(fot. conteudo.imguol.com.br)

podobne informacje

Ronaldinho wrogiem publicznym w Brazylii. "Wprost kpi ze sprawiedliwości"

Ronaldinho musi spłacić dwa miliony euro zadłużenia

Poza prawem. Ronaldinho nic nie robi sobie z zakazów sądowych

Ronaldinho się ukrywa. Prokuratura szuka Brazylijczyka