tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bjoergen po treningu z Johaug. "Będzie przygotowana"

Therese Johaug nie może być pewna występu w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, ale mimo to ciężko trenuje, by przygotować się do najważniejszej imprezy czterolecia. Ostatnio biegała wspólnie z Marit Bjoergen. – Therese wykonała świetną pracę. Nie ma powodu, by martwić się o jej dyspozycję – oceniła Bjoergen.
Therese Johaug (L) i Marit Bjoergen (fot. Getty)

Najlepsze norweskie biegaczki ostatnich lat spotkały się w Oslo i przebiegły wspólnie kilka rund na tamtejszych trasach. Dla Johaug to wyjątkowa okazja, bo z powodu dyskwalifikacji za doping, nie może uczestniczyć w zgrupowaniach reprezentacji Norwegii.

Therese Johaug (fot. Getty) Myślę, że Therese będzie dobrze przygotowana do pierwszego startu – stwierdziła Bjoergen po wspólnym treningu.

Nie mogę doczekać się jej powrotu. Wcześniej musimy jednak poczekać na orzeczenie w sprawie jej kary. Mam nadzieję, że zobaczymy Therese w zawodach pod koniec listopada – dodała sześciokrotna mistrzyni olimpijska.

W październiku 2016 roku w organizmie Johaug wykryto niedozwolony clostebol i w efekcie Norweżka została zdyskwalifikowana na 13 miesięcy. Międzynarodowa Federacja Narciarska uznała, że kara jest zbyt łagodna, dlatego złożyła apelacje do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego (CAS) w Lozannie.

Jeżeli CAS zdecyduje o wydłużeniu dyskwalifikacji, Johaug nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Z kolei jeśli kara zostanie utrzymana, 29-letnia biegaczka będzie mogła wrócić do startów już pod koniec listopada. Decyzja ma zapaść 6 czerwca.

SYN MARIT BJOERGEN "ROZPOCZNIE KARIERĘ W PRZEDSZKOLU"

podobne informacje

Therese Johaug wróci do biegów jeszcze w tym sezonie!

Pjongczang: banknot olimpijski z podpisem Therese Johaug

Bjoergen najpopularniejszym sportowcem Norwegii

Johaug przerwała treningi. "Muszę odnaleźć siebie"