tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Słynny brazylijski siatkarz złapany na dopingu

Murilo Endres – jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy ostatnich lat – został przyłapany na stosowaniu niedozwolonej substancji – furosemidu. Według "O Globo", może zostać zawieszony nawet na cztery lata.
Murilo (fot. Getty)

Furosemid wykryto w organizmie Brazylijczyka po przebadaniu próbki A. Murilo nie komentuje doniesień do czasu sprawdzenia próbki B, ale w zdecydowanej większości przypadków jej wynik potwierdza pierwszą kontrolę.

Bruno Rezende: nasza siła tkwi w tym, że nigdy się nie poddajemy Substancja wykryta u Murilo działa moczopędnie, ułatwia zrzucanie masy i pomaga maskować stosowanie innych nielegalnych środków. Wcześniej na zażywaniu furosemidu przyłapano pływaka Cesara Cielo Filho i gimnastyczke Daiane dos Santos. Pierwszy został uniewinniony przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu, ale dos Santos została zawieszona na pół roku.

Wierzymy w Murilo, to wielki profesjonalista. Poczekajmy spokojnie na wynik drugiej próbki. Jako klub w pełni go wspieramy – zapewnił Alexandre Pflug, dyrektor sportowy SESI Sao Paulo, w którym gra 36-letni przyjmujący.

Murilo to jeden z najlepszych siatkarzy na świecie w XXI wieku. Z reprezentacją Brazylii był wicemistrzem olimpijskim z Pekinu i Londynu. Dwukrotnie wygrywał z Canarinhos mistrzostwa świata, a sześć razy triumfował w Lidze Światowej. Był wybierany MVP turnieju siatkarskiego w Londynie, siatkarskich MŚ i najlepszym sportowcem Brazylii.