Mike Fisher
Colton Sissons
Pontus Aaberg

Pierwszy finał dla Predators. Neal bohaterem

W pierwszym meczu finału Konferencji Zachodniej Anaheim Ducks przegrali po dogrywce 2:3 (1:1, 0:1, 1:0, d. 0:1) z Nashville Predators. Gola na wagę zwycięstwa strzelił dla gości James Neal. Spotkanie finałowe numer dwa w nocy z niedzieli na poniedziałek.
James Neal (Fot. Getty)

Mecz zdecydowanie lepiej, a przede wszystkim skuteczniej zaczęli gospodarze, którzy prowadzili już niespełna sześciu minutach. Fantastycznym strzałem pod poprzeczkę popisał się Jakob Silfverberg. Wydaje się, że nieco lepiej mógł się w tej sytuacji spisać będący w play-offach w świetnej formie bramkarz Predators Pekka Rinne.

Jednak im dłużej ten mecz trwał, tym coraz większą przewagę mieli goście. Dało to wyrównanie jeszcze w pierwszej tercji. Z daleka strzelił Matt Irvin, a zasłoniętego bramkarza gospodarzy zmylił Filip Forsberg.

Predators poszli za ciosem i w drugiej tercji już prowadzili. Pierwszego gola w tym sezonie play-off strzelił Austin Watson. Jednak przegrywający Ducks przejęli inicjatywę i Hampus Lindholm wyrównał stan meczu na 2:2, a w konsekwencji doprowadził do dogrywki.

W dodatkowym czasie gry obie drużyny miały swoje szanse, ale skuteczniejsi okazali się goście. Po ogromnym zamieszaniu pod bramką Ducks gola strzelił James Neal.