tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MKOl nie planuje przenieść igrzysk z Pjongczangu

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że nie zamierza przenieść przyszłorocznych zimowych igrzysk z Pjongczangu, mimo napięć koreańskich. – Sytuacja na półwyspie jest ściśle monitorowana – podkreślił dyrektor wykonawczy MKOl Christophe Dubi.
(fot. Getty Images)

Oczywiście, co jest naszym obowiązkiem śledzimy na bieżąco wydarzenia na Półwyspie Koreańskim, ale nasz jedyny plan zakłada przeprowadzenia zawodów olimpijskich w lutym 2018 roku w Pjongczangu – powiedział Dubi.

W ostatnim czasie wzrosło napięcie na półwyspie. Korea Północna zasugerowała kontynuowanie swych testów broni jądrowej, oświadczając, że wobec "agresywnego" stanowiska USA rozwinie własne siły nuklearne "do maksimum" w dowolnej chwili i konsekwentnie. Mimo wyraźnego zakazu Rady Bezpieczeństwa ONZ i międzynarodowych sankcji, przeprowadziła już pięć testów nuklearnych.

Pierwsze zimowe igrzyska w Azji poza Japonią mają się odbyć w dniach 9-25 lutego w Pjongczangu. Część konkurencji przeprowadzona zostanie w Gangneung.

W tym momencie nie rozpatrujemy żadnych innych miast pod kątem organizacji przyszłorocznych zawodów – dodał przedstawiciel MKOl.

podobne informacje

Paraolimpiada: 9. miejsce sztafety biegowej

Rozsypany karabin, czyli dramat polskiej paraolimpijki. "Nie cierpię biathlonu"

Bobsleje: utytułowany Niemiec zakończył karierę

Podczas dekoracji hokeiści odśpiewali rosyjski hymn