2:0
6'Radamel Falcao
45'Bernardo Silva
69'Radamel Falcao
88'Junior Alonso (sam.)

Monaco – Lille 4:0. Glik bliżej mistrzostwa

Monaco wygrało na własnym stadionie z Lille 4:0 (2:0) w meczu 37. kolejki Ligue 1. Piłkarze z Księstwa muszą jednak poczekać na świętowanie tytułu. Po trzy punkty sięgnęło w niedzielę także PSG, które – ze względu na zdecydowanie słabszy bilans – ma już tylko iluzoryczne szanse na obronę mistrzostwa.
Kamil Glik (fot. PAP)

Bohater: Radamel Falcao

Kolumbijczyk rozpoczął dzieło zniszczenia Lille już w 6. minucie, wykorzystując doskonałe dośrodkowanie Thomasa Lemara. W drugiej połowie Kolumbijczyk po raz drugi wpisał się na listę strzelców, zdobywając 21. ligową bramkę w sezonie.

Radamel Falcao (fot. PAP)

Jak padły bramki?

6’ (1:0): Z lewej strony w pole karne dośrodkował Thomas Lemar, a zupełnie niepilnowany Radamel Falcao precyzyjnym uderzeniem głową pokonał bramkarza Lille.
45’ (2:0): Gol do szatni. Kylian Mbappe "zakręcił" obrońcą rywali w polu karnym i wyłożył piłkę Bernardo Silvie, któremu pozostało tylko dopełnić formalności.
69’ (3:0): Drugie trafienie Falcao. Po jednej z nielicznych prób ataku Lille gospodarze wyprowadzili błyskawiczną kontrę, a Kolumbijczyk wpisał się na listę strzelców efektownym strzałem bez przyjęcia piłki.
89’ (4:0): Przy niskim dośrodkowaniu w pole karne Lille Junior Alonso interweniował tak niefortunnie, że wpakował piłkę do własne bramki obok bezradnego bramkarza.

Jak grał Kamil Glik?

Polak ustrzegł się błędów w defensywie. Dobrze asekurował kolegów. Tradycyjnie też kilka razy próbował szczęścia w ofensywie przy okazji rzutów różnych, ale tego dnia nie dotarło do niego żadne z dośrodkowań.

Sytuacja w tabeli:

Status quo. Przed ostatnią kolejką Monaco ma trzy punkty przewagi nad PSG, które w niedzielę aż 5:0 rozgromiło Saint Etienne. Drużyna Kamila Glika ma jednak jeden rozegrany mecz mniej. W przypadku równej liczby punktów o kolejności w tabeli decyduje bilans bramek (Monaco +73; PSG +56), dlatego szanse paryżan na obronę tytułu są już iluzoryczne...