Grali kadrowicze: "Lewy" bohaterem. Gol Zielińskiego

Wielu z reprezentantów Polski może być zadowolonych ze swojej postawy w miniony weekend. Świetne zawody rozegrał m.in. Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki w meczu z RB Lipsk (5:4) i jest blisko obrony tytułu króla strzelców Bundesligi.
Robert Lewandowski (fot. PAP/EPA)

Kapitan drużyny Adama Nawałki zdobył 30 bramek w tym sezonie ligi niemieckiej i przed ostatnią kolejką wyprzedza Pierre'a-Emericka Aubameyanga z BVB o jedno trafienie. Polak po raz drugi z rzędu kończy rozgrywki z co najmniej 30 golami na koncie. Ostatni tej sztuki dokonał Gerd Mueller, a miało to miejsce 43 lata temu...

Kamil Glik (fot. PAP/EPA) Gola dla Napoli strzelił Piotr Zieliński. 22-letni pomocnik wszedł na boisko w 63. minucie i zdobył ostatnią bramkę w wyjazdowym spotkaniu z Torino (5:0). W 83. minucie na placu gry pojawił się Arkadiusz Milik.

Z dobrej strony zaprezentowali się bramkarze. AS Roma Wojciecha Szczęsnego pokonała Juventus Turyn (3:1) i odroczyła koronację finalisty Ligi Mistrzów. Natomiast Łukasz Fabiański zachował czyste konto w konfrontacji z Southamptonem (2:0), a jego Swansea zapewniła sobie utrzymanie w Premier League.

Z ekstraklasy angielskiej spada Hull City, w którym występuje Kamil Grosicki. Polak nie pomógł drużynie, która przegrała w niedzielę z Crystal Palace aż 0:4.

W zdecydowanie lepszym nastroju od skrzydłowego Hull jest Kamil Glik. Jego Monaco pokonało Lille (4:0) i praktycznie zapewniło sobie mistrzostwo Francji.

Bramkarze

Łukasz Fabiański (Swansea City) – całe spotkanie z Sunderlandem (2:0), ocena "6" (skala 1-10, Sky Sports)
Łukasz Skorupski (Empoli FC) – cały mecz z Cagliari (2:3), ocena "6.2" (skala 1-10, WhoScored.com)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – cały mecz z Juventusem (3:1), ocena "6,5" (skala 1-10, SPORT.TVP.PL)

Obrońcy

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – cały mecz z FC Augsburg (1:1), ocena "4" (skala 6-1, "Bild")
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – poza kadrą na mecz z Chievo
Thiago Cionek (Palermo) – cały mecz z Genuą (1:0), ocena "7.6" (skala 1-10, WhoScored.com)
Kamil Glik (AS Monaco) – cały mecz z OSC Lille (4:0), ocena "7.1" (skala 1-10, WhoScored.com)
Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) – nie zagrał z Olympique Marsylia (1:1)
Maciej Rybus (Olympique Lyon) – cały mecz z Montpellier HSC (3:1), ocena "6.9" (WhoScored.com)
Maciej Sadlok (Wisła Kraków) – nie zagrał w meczu z Jagiellonią Białystok
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – cały mecz z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (6:0), ocena "6" (skala 1-10, „Przegląd Sportowy)
Michał Pazdan (Legia Warszawa) – cały mecz z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (6:0), ocena "6" (skala 1-10, „Przegląd Sportowy)

Pomocnicy:

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – nie zagrał w meczu z Borussią Moenchengladbach (1:1)
Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain) – nie zagrał z AS Saint-Etienne (5:0)
Kamil Grosicki (Hull City) – całe spotkanie z Crystal Palace (0:4), ocena "4" (skala 1-10, SPORT.TVP.PL)
Karol Linetty (UC Sampdoria) – 58 minut z Chievo (1:1), ocena"6.5" (skala 1-10, WhoScored.com)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – wszedł na boisko od 58. minuty i strzelił gola z Torino (5:0), ocena"7.4" (skala 1-10, WhoScored.com)
Jacek Góralski (Jagiellonia Białystok) – cały mecz z Wisłą Kraków (2:0), ocena "6" (skala 1-10, "Przegląd Sportowy)
Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków) – cały mecz z Jagiellonią Białystok (0:2), ocena "6" (skala 1-10, „Przegląd Sportowy)
Damian Dąbrowski (Cracovia) – cały mecz z Wisłą Płock (1:1), ocena "5" (skala 1-10, „Przegląd Sportowy)
Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk) – cały mecz z Koroną Kielce (0:0), ocena "5" (skala 1-10, „Przegląd Sportowy)

Napastnicy

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – cały mecz i dwa gole w meczu z RB Lipsk (5:4), ocena "8" (skala 1-10, SPORT.TVP.PL)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – wszedł na boisko w 82. minucie z Torino (5:0), ocena "6.2" (skala 1-10, WhoScored.com)
Kamil Wilczek (Broendby IF) – zagrał 81 minut z FC Kopenhaga (0:1)
Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – wszedł w 54. minucie spotkania z Club Brugge (1:1)