tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Glik nominowany do prestiżowego wyróżnienia

Magazyn "L'Equipe" nominował Kamila Glika do nagrody dla najlepszego defensywnego zawodnika Ligue 1. Na Polaka, dla którego miniony sezon był pierwszym spędzonym we Francji, głosować można w Internecie.
Kamil Glik (fot. Getty Images)

Oprócz Glika, nominowani w tej kategorii zostali bramkarz Nice Yoan Cardinale, a także pomocnicy Fabinho z Monaco i Loic Perrin z Saint-Etienne.

Kamil Glik (fot. Getty Images) 29-letni reprezentant Polski, który trafił do drużyny z Księstwa przed sezonem, rozegrał do tej pory 35 ligowych spotkań, zdobywając sześć bramek. Monaco z Glikiem w składzie 15 razy zachowało czyste konto i jest już niemal pewne mistrzowskiego tytułu.

W minionym tygodniu Glik został z kolei wybrany do drużyny sezonu w plebiscycie organizowanym przez Ligue 1.

Głos na Polaka można oddać >>>TUTAJ<<<. Zabawa już trwa. Po oddaniu ponad 60 tysięcy głosów Glik zdecydowanie prowadzi, z dużą przewagą nad drugim Fabinho.

Tymczasem jak poinformował w poniedziałek serwis asmonacofc.fr. od nowego sezonu klubowym kolegą Glika może zostać Tomasz Kędziora. Klub z Księstwa złożył już ofertę Lechowi, który za swojego defensora oczekuje ok. dwóch milionów euro.

Czy Kamil Glik to najlepszy obrońca Ligue 1?
Czy Kamil Glik to najlepszy obrońca Ligue 1?
  • 96.0%TAK
  • 4.0%NIE

podobne informacje

Kadrowicze na celowniku. Którzy z nich zmienią latem barwy?

Zwycięstwo Monaco rzutem na taśmę. 90 minut Kamila Glika

"France Football": Włosi chcą powrotu Glika. Zainteresowane trzy kluby Serie A

Monaco przeprosi kibiców. "Tylko oni nie zawiedli"