tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Walka roku do powtórki. Agent Joshuy zdradza termin

Według informacji angielskiego "The Sun" wszystko jest już jasne – do rewanżowej walki Anthony’ego Joshuy z Władimirem Kliczko ma dojść 28 października na stadionie w Cardiff. Co więcej, sensacyjne wieści w pewnym stopniu potwierdził agent brytyjskiego pięściarza, Eddie Hearn.
Anthony Joshua i Władimir Kliczko (fot. Getty Images)

Spekulacje na temat rewanżowej walki zaczęły się już kilka godzin po kwietniowym spektaklu na Wembley, zakończonym zwycięstwem Joshuy. Początkowo pojawiały się informacje, że obaj pięściarze ponownie spotkają się w ringu w listopadzie… w Chinach!

Anthony Joshua (fot. Getty Images) Tymczasem według najnowszych informacji nie będzie to ani Daleki Wschód, ani listopad. Joshua i Kliczko mają zmierzyć się 28 października na mogącym pomieścić 74 tysiące widzów stadionie w Cardiff.

– The Principality nie jest dostępny w listopadzie ze względu na mecze rugby. Wolny jest niemal cały grudzień, ale to dla nas zbyt późno. Tymczasem 28 października to rzeczywiście dostępna data – przyznał agent Joshuy.

Wszystko wskazuje zatem na to, że do rewanżowej walki rzeczywiście dojdzie. Tym bardziej, że od początku nie wykluczali takiej opcji obaj pięściarze. – W kontrakcie widnieje zapis o rewanżu. Jest kilka wyznaczonych terminów, które mogę wybraćpowiedział tuż po kwietniowej walce Kliczko.

W pierwszej walce Brytyjczyka z Ukraińcem na wypełnionym po brzegi stadionie Wembley Joshua pokonał Kliczkę przez techniczny nokaut w 11. rundzie, sięgając po mistrzowskie pasy federacji WBA, IBF i IBO w wadze ciężkiej. Dramatyczny pojedynek, w którym obaj pięściarze leżeli na deskach okrzyknięty został jednym z najlepszych pojedynków w historii królewskiej kategorii wagowej w boksie zawodowym.

"Dla Kliczki sens ma teraz tylko rewanż"
Jak zakończy się rewanżowa walka Joshua – Kliczko?
Jak zakończy się rewanżowa walka Joshua – Kliczko?
  • 46.3%wygra Joshua
  • 53.7%wygra Kliczko

podobne informacje

Pięściarskie życzenia na 2018 rok. Wszystkiego spektakularnego