tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ruch z licencją na grę w Ekstraklasie. Kara dla Lechii

Ruch Chorzów otrzymał licencję na grę w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy w sezonie 2017/2018. Klub spełnił wymogi zawarte w podręczniku licencyjnym i spłacił zobowiązania finansowe. Na chorzowian Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nałożyła karę trzech ujemnych punktów w kolejnych rozgrywkach.
Rafał Grodzicki (L), Ryota Morioka (P) (fot. PAP)

Kara dla Ruchu jest spowodowana przekroczeniem terminu spłaty zobowiązań. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN objęła Niebieskich nadzorem finansowym i infrastrukturalnym.

– Uzyskanie licencji wymagało dużego nakładu pracy wielu osób w klubie, a przede wszystkim było wielkim wyzwaniem finansowym. Naszym największym problemem był brak czasu. A ponieważ pieniądze, które miasto zadeklarowało na wykup akcji, z powodów formalnych wpłyną do klubu dopiero w późniejszym terminie, musieliśmy sobie poradzić bez nich – powiedział prezes Janusz Paterman.

Ruch aktualnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Chorzowianie mają na koncie 17 punktów i do miejsca gwarantującego utrzymanie tracą dwa "oczka".

Jeśli 14-krotni mistrzowie nie spadną z ligi, to mecze w następnym sezonie znów będą rozgrywali przy ulicy Cichej. To jedyny obiekt zgłoszony we wniosku licencyjnym.

Siergiej Pyłypczuk (L), Rafał Janicki (P) (fot. PAP/Adam Warżawa) Kara dla Lechii

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała też licencje pozostałym klubom Lotto Ekstraklasy. Na Lechię Gdańsk nałożono 100 tysięcy złotych kary.

Gdańszczanie nie dostarczyli w wymaganym terminie kopii ugód zawartych z innymi klubami w celu odroczenia terminu zapłaty wymagalnych należności transferowych. To nie pierwsza sytuacja, kiedy czwarta drużyna rozgrywek nie dopełniła formalności. Podobnie było w dwóch poprzednich latach.

podobne informacje

Degrengolada Ruchu. Drugi spadek Niebieskich w ciągu roku

1. liga: zwycięstwo lidera. Ruch blisko degradacji

Ruch ma czas na spłatę zaległości do końca marca

Ruch wciąż nie spłacił zaległości. "Czekamy na decyzję"