PPG PAINTS Arena
Pojemność: 19100
Widzów: 18610

NHL: emocje w końcówce. Mistrz wyrównał

Broniący tytułu mistrzów NHL hokeiści Pittsburgh Penguins wyrównali na 1-1 stan rywalizacji w finale Konferencji Wschodniej. W nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu pokonali na własnym lodowisku Ottawę Senators 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).
NHL, finał Konferencji Wschodniej: Pittsburgh Penguins – Ottawa Senators (skrót)
Sidney Crosby (L) i Tommy Wingels (fot. Getty)

Od samego początku tempo spotkania było niezwykle szybkie, a oba zespoły z łatwością stwarzały sobie dogodne okazje. Świetnie spisywali jednak bramkarze, dlatego długo utrzymywał się bezbramkowy remis.

Dopiero na siedem minut przed końcem meczu gospodarze przeprowadzili decydującą akcję. Jewgienij Małkin podał do Phila Kessela, a ten płaskim strzałem z nadgarstka pokonał Craiga Andersona.

Goście rzucili się do odrabiania strat i zepchnęli rywala do głębokiej defensywy. Nie doprowadzili jednak do dogrywki, głównie dlatego, że fantastycznie spisywał się bramkarz Penguins Marc-Andre Fleury. 32-latek po raz dziesiąty w karierze zachował czyste konto w play-off.

W nocy ze środy na czwartek czasu polskiego – od 2:00 – trzeci mecz, tym razem w Ottawie. Transmisja w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw.

NHL: UDANY REWANŻ ANAHEIM DUCKS

Który zespół awansuje do finału ligi NHL?