tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wenger: Arsenal poza TOP4? To nie katastrofa

Arsenal jest w bardzo trudnej sytuacji na dwie kolejki przed końcem sezonu Premier League. Kanonierzy mają jeszcze szansę na czwarte miejsce, ale muszą liczyć na potknięcie rywali. Mimo to Arsene Wenger jest zadowolony z postawy zespołu w ostatnim czasie. – Wróciliśmy do dobrej gry – powiedział.
Arsene Wenger (fot. Getty Images)

Na dwa mecze przed końcem Arsenal ma 69 punktów, tracąc trzy do czwartego Manchesteru City. Zespół Wengera zagra jeszcze z Sunderlandem i Evertonem, a drużyna Pepa Guardioli z West Bromem i Watfordem.

Ostatni raz Arsenal skończył sezon na miejscu niższym niż czwarte w... 1996 roku. W zeszłym roku londyński klub został wicemistrzem z 71 punktami. – Teraz możemy zdobyć 75 punktów, co jest dobrym rezultatem. W 1998 roku zdobyłem mistrzostwo z 78 punktami – przypomniał francuski menedżer.

Na początku rozgrywek graliśmy dobrze i spodziewałem się, że będziemy wyżej, ale miejsce poza TOP 4 to nie katastrofa. Brakowało nam stabilizacji w obronie, jednak w ostatnim czasie to poprawiliśmy. Potrzebujemy nieco wzmocnień i w przyszłym sezonie wrócimy na należyte miejsce – zakończył.

podobne informacje

Ikona zastąpi Wengera? Arsenal rozmawia z Francuzem

Wenger wskazał następcę. "Ma wszystkie potrzebne cechy"

Nauczyciel pokoleń. Merci, Arsene

"Merci Arsene". Wzruszające pożegnanie Wengera z Emirates Stadium