tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Prymitywny neandertalczyk". Problemy Teodorczyka

Łukasz Teodorczyk od 774 minut czeka na gola w barwach Anderlechtu. Reprezentantowi Polski puszczają nerwy, jego zachowaniem ma zająć się policja, napastnika krytykują także władze klubu. – Nic go nie tłumaczy, on po prostu nerwowo nie wytrzymuje napięcia ostatnich dni – zaznaczył Włodzimierz Lubański w rozmowie ze SPORT.TVP.PL.
Łukasz Teodorczyk (drugi od prawej, fot. PAP/Panoramic)

ŁUKASZ TEODORCZYK TRAFI DO ANGLII?

Teodorczyk przed arcyważnym niedzielnym wyjazdowym spotkaniem Anderlechtu z Club Brugge (1:1) pokazał kibicom gospodarzy środkowy palec, wcześniej tak samo zareagował na fotoreportera gazety "Het Laatste Nieuws" robiącego zdjęcia w centrum treningowym 33-krotnego mistrza Belgii.

Buziak i "kaczuszki" – tak Teodorczyk cieszył się z gola "Teodorczyk wciąż jest ważną postacią drużyny, ale fakt, że na gola czeka już 774 minuty, nie może sprawiać, że zachowuje się jak prymitywny neandertalczyk" – czytamy na łamach wspomnianego dziennika.

Zachowaniem Polaka przed potyczką w Brugii ma zająć się policja. Belgijskie media przypominają historię Silvio Proto, który prowokował kibiców Club Brugge unosząc dziesięć palców – tym gestem chciał "przypomnieć" fanom przeciwnej drużyny ile lat czekają na mistrzowski tytuł. Bramkarz Anderlechtu został ukarany grzywną w wysokości tysiąca euro.

Wiemy, że Teodorczyk był prowokowany, ale nic nie tłumaczy tego, co zrobił. Przyjrzymy się temu zdarzeniu i piłkarz może spodziewać się naszej reakcji w tej sprawie – przyznał Dirk van Nuffel, przedstawiciel policji. – Nie akceptujemy takiego zachowania – dodał z kolei David Steegen, rzecznik prasowy Anderlechtu.

Lubański, który na co dzień mieszka w Belgii, na bieżąco śledzi tamtejsze media.

Jego zachowanie jest ocenianie bardzo negatywnie. Trener posadził go ostatnio na ławce, widać, że jest sfrustrowany, ale niepotrzebnie w taki sposób demonstruje swoje niezadowolenie. To postawa niegodna sportowca. Ja wiem, że w najważniejszym momencie sezonu stracił formę, a właśnie teraz chciałby strzelać tak często, jak wcześniej, ale to nie jest powód, by pokazywać kibicom środkowy palec – zaznaczył Lubański.

Biało-czerwoni trenowali na Polonii. Żarty Teodorczyka Najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski nie ma wątpliwości, że Teodorczyk przeżywa najtrudniejsze chwile odkąd trafił do Anderlechtu.

Dzieje się z nim coś niedobrego, mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto z nim porozmawia i go uspokoi. Sam byłem napastnikiem, wiem, że to irytujące, gdy przestaje się strzelać, ale wyżywanie się na innych nie jest wyjściem z tej sytuacji. Teodorczyk boryka się teraz z taką piłkarską depresją i tylko od niego zależy, czy z niej wyjdzie, czy nie. Publikacji w mediach nie brakuje, ale Łukasz musi sobie zdawać sprawę z tego, że jest rozpoznawaną osobą, kandydatem na króla strzelców i gdy zachowuje się tak, jak się zachowuje, to dziennikarze będą pisać o nim wyłącznie negatywnie. Jak strzelał gola za golem to go chwalili, jak pokazuje środkowy palec, to go krytykują. To normalne.

Lubański dodał również, że jakiś czas temu został zaproszony na spotkanie z mediami, na którym obecny był także Teodorczyk.

To było miłe popołudnie, a ja odebrałem go jako spokojnego i rozważnego chłopaka. Nie wiem skąd ta jego niechęć do wywiadów, bo poza tym jednym spotkaniem w ogóle nie rozmawia z mediami, ale po ostatnich dniach przybyło mu wielu wrogów – zakończył Lubański.

Czy Łukasz Teodorczyk powinien zostać ukarany za swoje zachowanie?
Czy Łukasz Teodorczyk powinien zostać ukarany za swoje zachowanie?
  • 62.8%Tak
  • 37.2%Nie
fot. hln.be

podobne informacje

Grali kadrowicze. Udana końcówka napastników

Teodorczyk z golem. Anderlecht bez Ligi Mistrzów

Z kim na mundial? Eksperci stawiają na Kownackiego

Weekend kadrowiczów. Napastnicy wciąż w formie