tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Radwańska zdąży na French Open? Kluczowe będzie...

Agnieszka Radwańska, która od kilku dni zmaga się z kontuzją stopy, w środę ma wrócić do treningów z pełnym obciążeniem. – Dopiero wtedy zobaczymy, jak reaguje stopa. Wierzę jednak, że polecimy do Paryża na French Open – powiedział na antenie TVP Sport Dawid Celt, drugi trener Radwańskiej, a prywatnie jej narzeczony.
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

FRENCH OPEN BEZ FEDERERA. SZYKUJE SIĘ NA "TRAWĘ"

Radwańska wycofała się ze zmagań w Madrycie oraz Rzymie, zaznaczając, że zrobi wszystko, by w stu procentach przygotować się do drugiego w tym sezonie wielkoszlemowego turnieju.

Idzie ku dobremu. Agnieszka nie trenuje jeszcze na korcie, ale poza nim ciągle jest w ruchu. Oczywiście trudno mówić w tym przypadku o optymalnych przygotowaniach do French Open, jednak takie jest życie sportowca, nie zdarza się nam to przecież pierwszy raz. Najważniejsze jest to, by w pełni zdrowia przystąpić do drugiej części sezonu – dodał Celt.

Z optymizmem wypowiada się także Krzysztof Guzowski, fizjoterapeuta Radwańskiej.

Stan zapalny w prawej stopie był efektem przeciążenia. Trochę czasu zajęło ustalenie jego dokładnego źródła, po ostatnich zabiegach wszystko już idzie we właściwym kierunku, ale nie ma sensu przyspieszać powrotu do rywalizacji. Wszystko podporządkowane jest zmaganiom w Paryżu.

Radwańska najlepszy wynik na kortach Rolanda Garrosa zanotowała w 2013 roku, gdy dotarła do ćwierćfinału. W poprzednim sezonie w 4. rundzie przegrała z Cwetaną Pironkową.

Dawid Celt: Agnieszka płaci cenę za poprzednie sezony

podobne informacje

Mamy nowe Radwańskie? "Nie różnimy się od światowych potęg"

Radwańska: odbudowa formy to nie pstryknięcie palcem

Ranking WTA: Radwańska bez zmian

Agnieszka Radwańska: w tym sezonie jest mi trudniej