tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Falcao i Coentrao oskarżeni o oszustwa podatkowe

Hiszpański fiskus oskarżył we wtorek kolumbijskiego piłkarza Radamela Falcao oraz Portugalczyka Fabio Coentrao o oszustwa podatkowe. Zarzuca się im ukrycie w rajach podatkowych łącznej kwoty 7 mln euro.
Falcao (fot. Getty)

Jak ujawnił przedstawiciel urzędu podatkowego w Madrycie, obaj piłkarze podczas swojego pobytu w hiszpańskich klubach wyprowadzali znaczne środki do rajów podatkowych w Panamie oraz Irlandii.

"Fabio Coentrao został oskarżony o spowodowanie strat hiszpańskiego skarbu państwa na kwotę 1,29 mln euro, natomiast Radamel Falcao – na 5,66 mln euro" – poinformował urząd podatkowy w Madrycie.

Według inspektorów skarbówki obaj piłkarze wciąż korzystają m.in. z zarejestrowanego w Irlandii towarzystwa Multisports&Image Management, z którym powiązany jest portugalski biznesmen Jorge Mendes. Na co dzień jest on agentem sportowym zarówno Falcao, jak i Coentrao.

Ricardo Carvalho (P) (fot. Getty) W ostatnich miesiącach hiszpański fiskus o ukrywanie należnych skarbówce środków oskarżył też innego gracza, którym opiekuje się Mendes, portugalskiego obrońcę Ricardo Carvalho. Aktualny defensor chińskiego klubu Shanghai SIPG w latach 2010-2013 bronił barw Realu Madryt.

W grudniu ub. roku o oszustwa podatkowe hiszpański fiskus oskarżył również dwóch innych zawodników madryckiego Realu – Xabiego Alonso oraz Angela Di Marię.

29-letni Fabio Coentrao broni barw Realu Madryt od 2011 r. W sezonie 2015/16 był na wypożyczeniu w AS Monaco.

Z kolei występujący od 2013 r. w Monaco Radamel Falcao grał w lidze hiszpańskiej pomiędzy 2011 a 2013 r. broniąc barw Atletico Madryt.

Zobacz także Superagenci łamali prawo? Kontrowersyjne transfery Problemy podatkowe Ronaldo? Firma Mendesa zaprzecza Kara więzienia dla Messiego. Za kratki jednak nie trafi...

podobne informacje

Z piekła do nieba. Monaco pokazało wielką wolę walki

Bacca: wiemy, że możemy wygrać mistrzostwa świata

Jak awansowali rywale Polaków? Mecz do powtórki i...

Uzależnieni od Falcao. Zapaść AS Monaco w Lidze Mistrzów