26
16.05.2017, 18:30
Ekstraklasa mężczyzn, faza play-off, 2016/2017, 1/2 finału

PGNiG Superliga: Vive pierwszym finalistą

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce awansowali do finału mistrzostw Polski. W rewanżowym meczu półfinałowym pokonali MMTS Kwidzyn 31:26 (14:11). W pierwszym kielczanie także wygrali 24:19.
Marek Szpera (L) i Julen Aguinagalde (P) (fot. PAP/Piotr Polak)

Obrońcy mistrzowskiego tytułu chcieli jak najszybciej rozstrzygnąć losy awansu do finału. Już w piątej minucie kontrę gospodarzy skutecznie wykończył Tobias Reichmann i Vive prowadziło 4:1. Nie zdeprymowało to gości, którzy już sześć minut później doprowadzili do remisu 4:4. Wszystkie cztery bramki dla zespołu z Kwidzyna zdobył Paweł Genda.

Przemysław Rosiak (L) i Michał Jurecki (P) (fot. PAP/Piotr Polak) Zespół Tałanta Dujszebajewa szybko wrócił do równowagi. Po bramce Karola Bieleckiego kielczanie w 16. min wygrywali 8:4. Jednak zespół Patryka Rombla po raz kolejny potrafił wrócić do gry. W 21. min Sławomira Szmala pokonał Arkadiusz Ossowski, doprowadzając do remisu 9:9. Końcówka pierwszej połowy należała już jednak do Vive. Gospodarze bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd zespołu z Kwidzyna. Po trzech kolejnych bramkach Mateusza Jachlewskiego kielczanie w 27. min ponownie odskoczyli na cztery trafienia – 14:10. Po 30 minutach gospodarze prowadzili 14:11.

W drugiej połowie gospodarze mając w pamięci pięciobramkową zaliczkę z pierwszego spotkania grali spokojnie, nie forsując zbytnio tempa. Zespół MMTS grał bardzo ambitnie, starając się pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie. W 43. min po trafieniu Marka Szpery goście przegrywali tylko jedną bramką – 20:21.

Osiem minut później Szpera zdobył swoją siódmą już bramkę i doprowadził do remisu 25:25. Po chwili goście wyszli na niespodziewane prowadzenie (26:25), a Szmala pokonał Kelian Janikowski. Dopiero to poderwało kielczan do bardziej energicznych ataków. W 56. min po efektownym trafieniu Michała Jureckiego Vive prowadziło 28:26 i losy awansu do finału zostały definitywnie rozstrzygnięte. Ostatecznie drużyna z Kielc wygrała to spotkanie 31:26.