11 Łukasz Zwoliński 80'
  Piotr Stokowiec
  Jan Urban

Zagłębie zostaje w Ekstraklasie. Wygrana w derbach

Zagłębie Lubin pokonało u siebie Śląsk Wrocław 2:0 (1:0) w meczu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gospodarze są niepokonani od pięciu ligowych spotkań, a dzięki tej wygranej zagwarantowali sobie utrzymanie.
Filip Starzyński (L) i Jarosław Kubicki (P) (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

WISŁA PŁOCK PEWNA UTRZYMANIA

Drużyna Piotra Stokowca miała za co rewanżować się Śląskowi. To właśnie przez remis z wrocławianami – uzyskany w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego – Zagłębie straciło szansę na grę w grupie mistrzowskiej. W 13. minucie Robert Pich znakomicie zagrał do Rioty Morioki, który kopnął z woleja. Piłka nieznacznie minęła jednak bramkę. Gospodarze odpowiedzieli dwie minuty później, gdy przed polem karnym sfaulowany został Arkadiusz Woźniak. Do piłki podszedł Filip Starzyński i strzelił pięknego gola.

Po zdobytej bramce lubinianie wciąż atakowali. Raz Mariusza Pawełka uratowała poprzeczka, później dwukrotnie próbował Łukasz Piątek. W każdej z sytuacji brakowało jednak skuteczności. W 40. minucie gospodarze mieli kolejną doskonałą szanse – Martin Nespor znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Minął Pawełka, a potem kopnął na bramkę, ale piłkę w ostatniej chwili wybił Mariusz Pawelec.

Łukasz Madej (L) i Djordjie Cotra (P) (fot. PAP/Maciej Kulczyński) Zagłębie świetnie rozpoczęło także w drugą połowę – bramkę przyjezdnych atakował Piątek. Najpierw trafił w poprzeczkę, a w 54. minucie już się nie pomylił. Piłka po jego kolejnym strzale najpierw odbiła się od słupka, Piątek pospieszył jednak z dobitką i wreszcie strzelił gola.

Lubinianie wciąż dominowali. Kilka minut później Starzyński kopnął z rzutu wolnego, ale dobrze zachował się Pawełek. Przyjezdni mogli strzelić gola kontaktowego w 83. minucie – Łukasz Zwoliński trafił w słupek po dośrodkowaniu Picha z rzutu rożnego. W dodatkowym czasie gry Sito Riera został ukarany czerwoną kartką za bezmyślny faul na Adamie Buksie. W końcówce Nespor uderzył jeszcze w poprzeczkę. Chwilę po tej sytuacji sędzia zakończył mecz, a lubinianie cieszyli się z wygranej w derbach Dolnego Śląska.

W drugim spotkaniu, które rozpoczęło się o godz. 20:30, Ruch Chorzów przegrał u siebie z Piastem Gliwice 0:3 (0:0). Przyjezdni objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Pawła Oleksego. Kolejne bramki dla gliwiczan zdobyli Gerard Badia oraz Hebert.