0
3
3

Status quo w Premier League. Wygrane City i Arsenalu

Arsenal wygrał z Sunderlandem 2:0 (0:0) w zaległym spotkaniu 34. kolejki Premier League i pozostał na piątym miejscu w tabeli. W innym wtorkowym meczu Manchester City pokonał West Bromwich Albion 3:1 (2:0).
Hector Bellerin (L) i Fabio Borini (fot. Getty Images)

Kanonierzy potrzebowali zwycięstwa, aby utrzymać swoje marzenia o grze w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Kibice na Emirates Stadium zostali wystawieni na ogromną próbę cierpliwości, ponieważ 72. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis.

Bohaterem Arsenalu nie po raz pierwszy w tych rozgrywkach został Alexis Sanchez. Chilijczyk najpierw wykończył podanie Mesuta Ozila po ładnej akcji całego zespołu, a kilka minut później skutecznie dobił strzał Oliviera Giroud.

Claudio Jacob (L) i David Silva (fot. Getty Images) Drużyna z Londynu traci do czwartego w tabeli Liverpoolu punkt, a do trzeciego Manchesteru City trzy. Piłkarze Pepa Guardioli nie dali szans West Bromwich Albion, wygrywając na własnym stadionie 3:1.

Pierwszą bramkę tego dnia na Etihad Stadium zdobył Gabriel Jesus, któremu asystował Kevin De Bruyne. Dwie minuty później zawodnicy zamienili się rolami i to Brazylijczyk podawał przy trafieniu Belga. Po przerwie trzeciego gola strzelił Yaya Toure, a pod koniec spotkania Hal Robson-Kanu zapisał honorowe trafienie dla gości.

W ostatniej kolejce Premier League Manchester City zagra na wyjeździe z Watfordem, a Arsenal na swoim obiekcie podejmie Everton. Walczący o trzecie miejsce w tabeli Liverpool zmierzy się ze spadkowiczem – Middlesbrough.