tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ME w boksie: mecz z Armenią ostatnim testem Polaków

Zaplanowany na 26 maja w Kielcach mecz towarzyski z Armenią będzie ostatnim sprawdzianem polskich bokserów przed mistrzostwami Europy w ukraińskim Charkowie w drugiej połowie czerwca. We wtorek trener Karol Chabros ogłosił 11-osobową kadrę na to spotkanie.
(fot. Getty Images)

W składzie biało-czerwonych znalazł się m.in. wicemistrz kontynentu z 2015 roku i olimpijczyk z Rio de Janeiro Igor Jakubowski (91 kg). Chabros powołał również sześciu pięściarzy, którzy niedawno zajęli drugie miejsce w Memoriale Feliksa Stamma: Jakuba Słomińskiego (49 kg), Macieja Jóźwika (52 kg), Jarosława Iwanowa (56 kg), Adriana Kowala (60 kg), Arkadiusza Szwedowicza (81 kg) i Aleksandra Stawireja (+91 kg).

Zwycięstwo w 34. edycji tych zawodów odniósł Mateusz Kostecki (69 kg). W jego kategorii w drużynie narodowej jest Damian Kiwior. Z kolei w wadze 75 kg na drugiej pozycji uplasował się Stanisław Gibadło. Do meczu z Armenią zgłoszeni są zaś Bartosz Gołębiewski i Daniel Adamiec.

Spotkanie w Kielcach jest trzecim tegorocznym w ramach "Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego". Wcześniej biało-czerwoni wygrali w Ostrowcu Świętokrzyskim z Białorusią 14:10 i pokonali w Brodnicy Niemców 12:8.

Skład Polski na mecz z Armenią 26 maja w Kielcach: 49 kg Jakub Słomiński, 52 kg Maciej Jóźwik, 56 kg Jarosław Iwanow, 60 kg Adrian Kowal, 64 kg Mateusz Polski, 69 kg Damian Kiwior, 75 kg Bartosz Gołębiewski i Daniel Adamiec, 81 kg Arkadiusz Szwedowicz, 91 kg Igor Jakubowski, + 91 kg Aleksander Stawirej.

podobne informacje

ME w boksie: tylko Polski w półfinałach

ME w boksie: porażka Szwedowicza w 1/16 finału

ME w boksie: Jakubowski uzupełnił kadrę

ME w boksie: srebrny medal Sylwii Kusiak