Ryan Getzlaf
Sami Vatanen 35'35''
Andrew Cogliano

NHL: skuteczna pogoń. Predators bliżej awansu

Hokeiści Nahsville Predators wygrali na własnym lodowisku z Anaheim Ducks 2:1 (0:0, 0:1, 2:1) w trzecim spotkaniu finału Konferencji Zachodniej NHL. W rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 2-1.
NHL, finał Konferencji Zachodniej: Nashville Predators – Anaheim Ducks (skrót)
Hokeiści Nashville Predators (fot. Getty)

W pierwszej i drugiej tercji wyraźną przewagę mieli Predators, o czym świadczy między innymi liczba oddanych strzałów. Przed ostatnią częścią meczu gospodarze mieli ich na koncie 28 przy zaledwie 13 gości.

Mimo to, po 40 minutach to Ducks prowadzili 1:0. W 16. minucie drugiej tercji na listę strzelców wpisał się Corey Perry. 32-letni prawoskrzydłowy uderzył z ostrego kąta, a krążek odbił się od łyżwy bramkarza Predators Pekki Rinne i wślizgnął się do bramki.

Gospodarze wyrównali w 4. minucie trzeciej tercji. Bramkarz Ducks – John Gibson – odbił krążek po strzale Ryana Ellisa, ale wobec dobitki Filipa Forsberga był już bezradny.

Decydująca bramka padła niespełna trzy minuty przed końcem, gdy Predators grali w przewadze. Po strzale Mattiasa Ekholma krążek odbił się od pleców Viktora Arvidssona i wylądował przy Romanie Josim, który zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Czwarte spotkanie w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu, także w Nashville. Transmisja od 2:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

NHL: EMOCJE W KOŃCÓWCE. MISTRZ WYRÓWNAŁ