tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Draft NBA: Celtics z "jedynką", Lakers odetchnęli

Boston Celtics będą wybierali z pierwszym numerem w tegorocznym drafcie NBA. Loteria odbyła się we wtorek w Nowym Jorku. Wśród największych wygranych znaleźli się także Los Angeles Lakers, którzy zachowali swój pick w najlepszej trójce.
Markelle Fultz (fot. Getty Images)

Jak to możliwe, że Celtics, którzy przecież byli najlepszą drużyną Konferencji Wschodniej sezonu zasadniczego, będą jako pierwsi sięgać po największe koszykarskie talenty 2017 roku? Wszystko za sprawą wymiany z sprzed czterech lat, kiedy to do Brooklyn Nets powędrowali Paul Pierce i Kevin Garnett. W zamian za tych zawodników Celtowie otrzymali pierwszy wybór w tegorocznym drafcie.

Całą sytuację skomentował zresztą na Twitterze sam Piearce. "Zobaczcie, co zostawiłem po sobie, opuszczając Celtics" – napisał skrzydłowy, który w ostatnim sezonie bronił barw Los Angeles Clippers, a po nim zdecydował się zakończyć karierę.

Teraz przed działaczami z Bostonu ważna decyzja – sięgnąć po atletycznego rozgrywającego Markelle'a Fultza z uniwersytetu w Waszyngtonie, czy spróbować przehandlować swój pick za jedną z obecnych gwiazd NBA. Ze słów właściciela klubu można jednak przypuszczać, że zdecydują się na pierwszą opcję. – W dzisiejszych czasach wybory w drafcie są niezwykle istotne. Masz młodą osobę, którą możesz ukształtować i wychować. To ma wielkie znaczenie – przyznał Wyc Grousbeck.

Odetchnęli też Lakers. Po zakończeniu kariery przez Kobe'ego Bryanta drużyna znalazła się w trudnym położeniu i bardzo potrzebuje odświeżenia składu. Odpowiedzią na problemy Jeziorowców ma być rozgrywający Lonzo Ball z uczelni UCLA, który wraz z D'Angelo Russellem i Brandonem Ingramem może stworzyć ciekawy tercet.

A niewiele brakowało, by w loterii spadli na odległe miejsce. Gdyby Lakers nie znaleźli się w najlepszej trójce, ich wybór w pierwszej rundzie powędrowałby do Philadelphii. Właśnie dlatego 76ers, mimo że znaleźli się na trzeciej pozycji, można zaliczyć do grona przegranych.

Draft odbędzie się 22 czerwca, także w Nowym Jorku. Oto pełna kolejność wyborów w pierwszej rundzie.

podobne informacje

Wielki rewanż Rockets. Mistrzowie NBA rozgromieni

James nie pomógł. Finał NBA oddala się od Cavaliers

NBA: Rockets stracili przewagę parkietu. Spokój mistrzów NBA

NBA: Celtics zmiażdżyli Cavaliers. Bezradny LeBron James