tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

GP w skokach: w Wiśle wystartuje cała czołówka

W konkursach inaugurujących w lipcu tegoroczny cykl FIS Grand Prix w Wiśle wystąpi światowa czołówka skoczków narciarskich. Zawodnicy przygotowują się już do sezonu olimpijskiego i będą chcieli sprawdzić aktualną formę – zapewnił wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz.
Kamil Stoch (fot. PAP/Grzegorz Momot)

PZN OGŁOSIŁ SKŁADY KADR NA SEZON OLIMPIJSKI

W Wiśle zostaną rozegrane dwa konkursy: w piątek, 14 lipca, drużynowy, a dzień później indywidualny.

W Wiśle wystąpi prawdopodobnie 10 drużyn. Z kolei w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego zobaczymy 12 naszych reprezentantów – powiedział Wąsowicz.

Wiceprezes dodał, że skocznia już teraz jest praktycznie przygotowana do zawodów. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu obiekt przetestują polscy zawodnicy, którzy trenują w Szczyrku. Zawody będzie mogło obejrzeć każdego dnia po 4,7 tys. kibiców.

Przygotowaliśmy na każdy konkurs po 4 tysiące biletów na miejsca stojące, a także 700 na siedzące, które zostały już wyprzedane – wyjaśnił.

Zawody w Wiśle inaugurują tegoroczny cykl. Zmagania potrwają do 3 października. Zakończy je konkurs w Klingenthal (Niemcy). W ubiegłym roku indywidualnie zwyciężył Maciej Kot, który triumfował później także w całym cyklu. W zawodach drużynowych najlepsza okazała się Norwegia. Polska zajęła szóste miejsce.