tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Skra Bełchatów przedłużyła kontrakt z przyjmującym

Reprezentant Bułgarii Nikołaj Penczew w nowym sezonie ekstraklasy siatkarzy nadal będzie reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów. Klub poinformował w środę o przedłużeniu kontraktu z 24-letnim przyjmującym.
Nikołaj Penczew i Karol Kłos (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Penczew w drużynie z Bełchatowa występuje od roku. W minionych rozgrywkach wywalczył z nią wicemistrzostwo Polski. Poprzednia umowa Bułgara obowiązywała do czerwca i została przedłużona o rok.

– Postanowiłem zostać na kolejny sezon, bo czuję się naprawdę dobrze w zespole i w Bełchatowie, mam tu dobrych kolegów z drużyny. Chciałbym zdobyć swój drugi złoty medal mistrzostw Polski, tym razem z PGE Skrą – powiedział przyjmujący cytowany na oficjalniej stronie klubu.

W poprzednim sezonie Penczew, który do Bełchatowa trafił z Asseco Resovii Rzeszów, był podstawowym zawodnikiem PGE Skry - w ligowych meczach zdobył 246 punktów.

Bułgar znalazł się w reprezentacji kraju powołanej na tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej.

Wcześniej umowy z bełchatowskim klubem przedłużyli kapitan drużyny atakujący Mariusz Wlazły, środkowy Karol Kłos, rozgrywający Marcin Janusz i libero Robert Milczarek. Do PGE Skry z Cuprum Lubin przeszedł także reprezentacyjny rozgrywający Grzegorz Łomacz.

Na razie nie wiadomo, kto będzie trenerem wicemistrzów Polski po rozstaniu z Francuzem Philippe Blainem. Blisko poprowadzenia PGE Skry byli Argentyńczyk Daniel Castellani i Belg Dominique Baeyens, ale obaj ostatecznie nie zdecydowali się na podpisanie umowy.

podobne informacje

PlusLiga: Skra rozbiła ZAKSĘ na koniec rundy zasadniczej

Penczew nowym przyjmującym PGE Skry

Plus Liga: pięciu zawodników odchodzi z Resovii

4. kolejki PlusLigi: Penczew rozstrzelał Jastrzębie