tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Portorykański rozgrywający zagra w Łuczniczce

Portorykańczyk Edgardo Goas został nowym siatkarzem występującej w ekstraklasie Łuczniczki Bydgoszcz. Podstawowy rozgrywający reprezentacji swojego kraju pokieruje w nowym sezonie grą zespołu z grodu nad Brdą.
Edgardo Goas (fot. Getty Images)

Goas w kadrze Portoryko gra od 2009 roku i jest jej mocnym punktem. Poza reprezentacją ma za sobą także występy w lidze tureckiej, białoruskiej i fińskiej. W tych dwóch ostatnich sięgał z zespołami, które reprezentował po mistrzostwo ligi. W obu wybrany został także najlepszym rozgrywającym ligi. 28-letni siatkarz był już w kręgu zainteresowań trenera Jakuba Bednaruka, gdy ten był jeszcze szkoleniowcem AZS Politechniki Warszawa, ale wówczas nie udało się dojść do porozumienia.

Jest to chłopak, który sprawdził się już na dobrym poziomie w wielu ligach. Grał w Turcji, Finlandii, na Białorusi. Dla mnie ważne było, że wie jak wygląda życie i liga poza Ameryką Południową. Byłem bliski podpisania kontraktu z nim jeszcze w Warszawie, ale wówczas nie doszliśmy do porozumienia. Śledziłem jego karierę od wielu lat, oglądałem na żywo podczas Ligi Światowej. Od dłuższego czasu podoba mi się jako rozgrywający i jestem przekonany, że będzie się dobrze patrzyło na jego grę. Jest to finezyjna, latynoska siatkówka. W tym sezonie Goas zabłyśnie w PlusLidze – powiedział o nowym zawodniku trener Łuczniczki.

Miniony sezon Goas spędził w Turcji, broniąc barw zespołu Konya Buyuksehir Belediye Spor Kulubu. Teraz będzie kierował grą w grodzie nad Brdą. To ósmy zawodnik w kadrze bydgoskiego zespołu. Niedawno swoje umowy przedłużyli atakujący Bartosz Filipiak i środkowy Wojciech Jurkiewicz, dla którego będzie to dziewiąty sezon w zespole. Ważne kontrakty mają środkowy Mateusz Sacharewicz, rozgrywający Piotr Sieńko i Patryk Szczurek oraz przyjmujący Kacper Bobrowski i Jakub Rohnka.