0
3
3

Celta – Real Madryt 1:4. Królewscy blisko tytułu.

Real Madryt pokonał na wyjeździe Celtę Vigo 1:4 (0:1) w zaległym spotkaniu 21. kolejki La Liga i wrócił na pierwsze miejsce w tabeli. Dwa gole dla Królewskich strzelił Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)

Spotkanie zostało przełożone z 5 lutego, ze względu na uszkodzony dach stadionu w Vigo po wichurze. Dla Realu był to ważny mecz w kontekście zdobycia mistrzostwa Hiszpanii.

Dziesięć minut – tyle potrzebował Cristiano Ronaldo, aby pierwszy raz pokonać Sergio Alvareza. Portugalczyk wykorzystał podanie Isco, podobnie jak tuż po przerwie, kiedy powiększył przewagę bramkową Królewskich.

Gospodarze grali bardzo ambitnie, w pierwszej połowie stworzyli sobie nawet więcej sytuacji, ale byli na bakier ze skutecznością. Na domiar złego w 62. minucie Iago Aspas otrzymał drugą żółtą kartkę i Celta musiała kończyć mecz w osłabieniu.

Mimo tego udało się jej zdobyć kontaktową bramkę. Trafienie Johna Guidettiego nie pomogło jednak w odrobieniu strat – chwilę później Karim Benzema strzelił trzeciego gola dla Realu, a czwartego w końcówce Toni Kroos.

Dzięki wygranej Real wyprzedził Barcelonę w tabeli La Liga i ma trzy punkty przewagi. Do rozegrania została tylko jedna kolejka. W niedzielę Królewscy zmierzą się na wyjeździe z Malagą, a Katalończycy z Eibarem.

Która drużyna zostanie mistrzem Hiszpanii?