tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Historyczny awans. Sandecja zagra w Ekstraklasie!

Sandecja Nowy Sącz w przyszłym sezonie zagra w Lotto Ekstraklasie. W sobotę pokonała Znicza Pruszków 5:2, a dzień później swoje spotkania przegrały Olimpia Grudziądz oraz Miedź Legnica i dzięki temu na trzy kolejki przed końcem zespół Radosława Mroczkowskiego zapewnił sobie awans.
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Po 31. kolejce Sandecja ma w tabeli siedem punktów przewagi nad drugim Zagłębiem Sosnowiec i dziewięć nad Chojniczanką. O drugie miejsce premiowane awansem walczą jeszcze: Olimpia Grudziądz, Miedź Legnica, GKS Katowice, Wigry Suwałki, Górnik Zabrze i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Sandecja nigdy wcześniej nie grała w Ekstraklasie. Od sezonu 2009/2010 występowała na zapleczu i jej największym sukcesem było dotychczas trzecie miejsce.

Maciej Michalski (L) i Michał Gałecki (fot. PAP/Grzegorz Momot) Stadion w Nowym Sączy nie spełnia wymogów licencyjnych, dlatego swoje mecze w rundzie jesiennej Sandecja będzie rozgrywała prawdopodobnie w Mielcu. Na własny obiekt wróci w rundzie rewanżowej. Podobny scenariusz miał miejsce po awansie Bruk-Betu.

W składzie Sandecji nie brakuje zawodników z bogatą przeszłością w Ekstraklasie. Jednym z nich jest Maciej Małkowski – najlepszy strzelec drużyny, który grał m.in. w Zagłębiu Lubin i Górniku Zabrze. W kadrze znajdują się także między innymi: Maciej Korzym (232 występy w Ekstraklasie), Grzegorz Baran (194), Bartłomiej Dudzic (118) czy Michał Gliwa (72).

Kto zostanie drugim beniaminkiem Ekstraklasy?
Kto zostanie drugim beniaminkiem Ekstraklasy?
  • 40.1%Zagłębie Sosnowiec
  • 13.0%Chojniczanka
  • 20.1%GKS Katowice
  • 6.8%Olimpia Grudziądz
  • 20.0%inna drużyna

podobne informacje

Ze spadkowicza do Cracovii. Filip Piszczek w "Pasach"

Znamy pierwszego spadkowicza. Piast na "musiku"

Przełamanie Lechii. Bruk-Bet z Sandecją na remis

Sandecja wciąż walczy. Ważna wygrana z Piastem