tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dookoła Kalifornii: Majka pozostaje liderem po 4. etapie

Amerykanin Evan Huffman (Rally Cycling) wygrał 4. etap wyścigu Dookoła Kalifornii z Santa Barbara do Santa Clara (159,5 km). Liderem pozostaje Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), który zajął w środę 19. miejsce.
Rafał Majka (fot. Getty)

Wobec górskich wyzwań, czekających na kolarzy w czwartek, etap z Santa Barbara do Santa Clara peleton traktował raczej jako "czas odpoczynku". Choć na trasie znalazło się kilka trudnych fragmentów, zabawę na finiszu mieli zdominować walczący o cenne punkty sprinterzy.

Evan Huffman, Rob Britton, Lennard Hofstede, Mathias Le Turnier i Gavin Mannion mieli jednak na ten dzień zupełnie inne plany. Zamiast spokojnej jazdy z peletonem, piątka zdecydowała się na ucieczkę. Ucieczkę, której – pomimo licznych naporów ze strony reszty kolarzy – udało się dojechać do mety. Rywalizację na finiszu wygrał Huffman, a w goniącym peletonie (13 sekund straty na finiszu, choć w pewnym momencie przewaga wynosiła aż... 9 minut!) najlepszy był kolega Majki z grupy Bora-Hansgrohe – mistrz świata Peter Sagan.

Majka zrobił swoje, utrzymując skromną przewagę dwóch sekund nad drugim w klasyfikacji generalnej George'em Bennettem. – Potrzebowałem tego odpoczynku. Co prawda było znacznie ciężej, niż się spodziewałem, a ucieczka naprawdę nas zaskoczyła, to jako zespół spisaliśmy się świetnie. Cierpiałem, cierpię, ale wszyscy mają ten sam problem. Pogoda w Kalifornii daje w kość, ale i tak jestem dobrej myśli przed piątym etapem – wyznał polski kolarz w rozmowie dla oficjalnej strony internetowej imprezy.

podobne informacje

Triumf w Słowenii nie dla Majki. Nie powtórzył sukcesu

Dookoła Słowenii: podium Majki na czwartym etapie

Dookoła Słowenii: Majka czwarty w Celje, wygrał Uran

Dookoła Słowenii: słaby start Majki. Polak daleko