Mark Streit 46'7''
Matt Murray
Phil Kessel 46'7''

NHL: nokaut w Ottawie. Bezradni mistrzowie

To był straszny wieczór dla graczy i kibiców Pittsburgh Penguins. Obrońcy tytułu sprzed roku, przegrali w trzecim meczu finałów konferencji Wschodniej z Ottawą Senators 1:5 i rywalizacji do czterech zwycięstw przegrywają 1:2. Kolejne starcie, znów w Ottawie, w nocy z piątku na sobotę. Transmisja w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.
Radość Ottawy Senators (fot. Getty)

Mecz w Ottawie ledwo się zaczął, a już właściwie można było go uznać za skończony. Gdy bowiem na tym etapie rozgrywek jedna z drużyn po nieco ponad 10 minutach prowadzi aż 4:0, najczęściej rywalom pozostaje tylko skupić się na przygotowaniach do kolejnego starcia...

Nie było spektakularnego powrotu, nie było wielkiego odrabiania strat. Zmiana bramkarza (za świetnego w tych play-off wszedł świetny w zeszłorocznych, wracający po kontuzji, Matt Murray) uspokoiła nieco poczynania defensywne Pingwinów, ale – siłą rzeczy – nie miała zbyt wielkiego wpływu na kulejącą ofensywę. Tę stać było tylko na jedno trafienie – w trzeciej tercji przełamał się Sidney Crosby, który nie strzelił gola w siedmiu wcześniejszych spotkaniach...

Mecz numer cztery w nocy z piątku na sobotę. W rywalizacji do czterech zwycięstw Senatorowie prowadzą 2:1 i są krok bliżej walki o Puchar Stanleya.

NHL, Finały Konferencji (#3): Ottawa Senators - Pittsburgh Penguins (skrót)