tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kamil Glik mistrzem Francji. "Marzenia się spełniają"

AS Monaco w zaległym meczu 31. kolejki Ligue 1 pokonało 2:0 (1:0) St. Etienne i oficjalnie zostało mistrzem Francji. To pierwsze trofeum dla klubu z Księstwa od 2003 roku. Zawodnicy Leonardo Jardima przerwali tym samym czteroletnią dominację PSG.
Piłkarze Monaco (Fot. PAP/EPA)

To najlepszy sezon w mojej karierze. To, co osiągnęliśmy, jest niesamowite. Jestem dumny z całej drużyny – powiedział tuż po zakończeniu spotkania Falcao.

Szczęśliwy i zadowolony był też oczywiście Jardim. – Chciałbym przede wszystkim pogratulować moim zawodnikom. Cały sezon ciężko pracowaliśmy i uważam, że w pełni zasłużyliśmy na mistrzostwo – zaznaczył.

Piłkarze nie dali jednak Portugalczykowi powiedzieć zbyt wiele, gdyż wbiegli do sali konferencyjnej i zaczęli oblewać swojego trenera wszystkim, co się da.


Po zakończeniu meczu z St. Etienne na stadionie Ludwika II miała miejsce dekoracja nowego mistrza oraz pokaz sztucznych ogni.

Na twitterze Monaco otrzymało gratulacje m.in. od FIFA, Herthy Berlin, Francuskiej Federacji Piłkarskiej oraz od byłego reprezentanta Trójkolorowych Bixente Lizarazu.

Pucharem za zwycięstwo w Ligue 1 pochwalił się też Kamil Glik, który tytuł dla swojej drużyny skomentował w krótki i prosty sposób: "Marzenia się spełniają".

podobne informacje

Glik nie pomógł Stelmetowi. Mistrz Polski odpadł z Ligi Mistrzów

Pewne zwycięstwo Monaco, cały mecz Glika

Yaya Sanogo katem Monaco. Słaby mecz Glika

Poprzeczka zatrzymała Glika. Polak mógł być bohaterem