Zbiórki defensywne
27
32

NBA: Cavaliers rozbili Celtics, wielka forma LeBrona

W pierwszym meczu finałów Konferencji Wschodniej Cleveland Cavaliers rozbili w Bostonie miejscowych Celtics 117:104. Bohaterem spotkania został LeBron James, który zdobył 38 punktów.
Iman Shumpert, Isaiah Thomas i LeBron James (fot. Getty Images)

Mecz w Bostonie rozpoczął się zaledwie dwa dni po siódmym spotkaniu pomiędzy Celtics a Wizards. Koszykarze Kawalerzystów mieli za to aż osiem dni przerwy więcej po tym jak w czterech meczach pokonali Toronto Raptors. Goście – wbrew obawom swoich kibiców – nie "zardzewieli" i odskoczyli rywalom już w pierwszej kwarcie, którą wygrali 30:19.

Mecz rozstrzygnęła druga częśc gry, w której brylował lider zespołu z Cleveland LeBron James. Do przerwy zanotował już 23 punkty, a jego ekipa prowadziła aż 61:39. W trzeciej i czwartej kwarcie Celtics próbowali odrabiać straty, jednak świetna gra Kevina Love'a i Tristana Thompsona nie pozwoliła im zbliżyć się do Cavs na mniej niż 10 punktów.

Kawalerzyści wciąż pozostają niepokonani w tegorocznych play-offach. Dziewięć wygranych oznacza, że brakuje im tylko jednego zwycięstwa do powtórzenia ubiegłorocznego bilansu 10-0.

Koszykarze Celtics i Cavaliers (fot. Getty Images) Po raz kolejny liderem drużyny z Cleveland był LeBron James, który oprócz 38 punktów zapisał na swoje konto dziewięć zbiórek, siedem asyst i dwa przechwyty.

Dziesięciodniowa przerwa zrobiła swoje i nie czułem się tak dobrze jak zwykle. Jestem przekonany, że w kolejnym meczu moja forma będzie jeszcze lepsza – powiedział po spotkaniu James.

Następny mecz odbędzie się w nocy z piątku na sobotę o 2.30 również w Bostonie.