tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ekstraklasa: komplet publiczności obejrzy hit w Białymstoku

Komplet publiczności obejrzy niedzielny hit 35. kolejki piłkarskiej ekstraklasy, w którym wicelider Jagiellonia podejmie w Białymstoku lidera Legię Warszawa. W ciągu czterech dni sprzedane zostały wszystkie bilety; na trybunach zasiądzie 22 tys. widzów.
Piłkarze Jagielloni (fot. Getty Images)

Takiej frekwencji w tym roku w Białymstoku jeszcze nie było, choć do minionej środy Jagiellonia przez wiele kolejek liderowała w tabeli ekstraklasy. Po porażce z Lechią w Gdańsku (0:4) zajmuje obecnie drugie miejsce, i do wyprzedzającej ją Legii (zwycięstwo nad Lechem 2:0) traci dwa punkty, podobnie jak trzeci Lech i czwarta Lechia.

Dlatego niedzielny mecz Jagiellonii z Legią stał się absolutnym hitem kolejki. Sprzedaż biletów rozpoczęła się w niedzielę w południe, w środę późnym popołudniem sprzedane zostały ostatnie wejściówki. Szczęściarze mogą już liczyć jedynie na ewentualne zwroty.

Do dystrybucji trafiło 22 036 biletów. Ponieważ nie przyjeżdżają kibice Legii, zdecydowano o sprzedaży biletów na sektor zwykle zajmowany przez gości, jak również w tzw. strefach buforowych tworzonych wtedy, gdy takie miejsca dla przyjezdnych są przygotowane.

Pojedynki z Legią zawsze w Białymstoku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W tym sezonie legioniści grali tam w listopadzie ub. roku. Wygrali wówczas 4:1, a mecz obejrzało ponad 18,7 tys. widzów. Do niedzielnego spotkania (początek godz. 18.) był to rekord frekwencji na stadionie Jagiellonii w tym sezonie.

podobne informacje

Trener Jagiellonii: chcemy grać o najwyższe miejsce

Koncert gry Lecha! Lider zdemolowany w Poznaniu

Niespodzianka w Warszawie. Legia pokonana przez Jagę

Oficjalnie: Piotr Tomasik piłkarzem Lecha Poznań