tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dojdzie do hitowej walki. Mistrz UFC kontra Mayweather

Już wkrótce dojdzie do pojedynku, w którym zmierzą się niepokonany na zawodowym ringu amerykański bokser Floyd Mayweather oraz gwiazdor mieszanych sztuk walki Irlandczyk Conor McGregor – poinformował szef UFC (Ultimate Fighting Championship) Dana Frederick White.
Floyd Mayweather (fot. Getty)

– Kontrakt na walkę podpisał już McGregor, teraz będziemy rozmawiać z Mayweatherem. Połowa drogi za nami – powiedział White, szef największej na świecie organizacji MMA w wywiadzie dla stacji telewizyjnej TNT.

McGregor potwierdził swoją decyzję na portalu społecznościowym, oświadczając, że spodziewa się teraz pozytywnej reakcji Mayweathera i jego promotora Ala Haymona.

Conor McGregor (fot. Getty) Jeszcze nie wiadomo, kiedy i gdzie pojedynek dojdzie do skutku.

Urodzony 24 lutego 1977 w Grand Rapids Mayweather zakończył bokserską karierę w 2015 roku będąc niepokonanym w 49 pojedynkach. 26 razy znokautował w nich rywali. Był wielokrotnym mistrzem świata w kilku kategoriach wagowych. Z turnieju olimpijskiego w Atlancie w 1996 roku przywiózł brązowy medal.

Jego rywal, 28-letni Irlandczyk McGregor jest gwiazdorem mieszanych sztuk walki organizacji UFC. Jako pierwszy zawodnik zdobył dwa pasy w wadze lekkiej i piórkowej.

podobne informacje

Mayweather najlepiej zarabiającym sportowcem według "Forbesa"

Mayweather apeluje: nie przegapcie tej walki! Stevenson – Jack w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej [TRANSMISJA]

Mayweather kupi sobie klub? "Sprowadzę Ronaldo!"

Najlepszy rok od lat. Boks odzyskuje świetność?