tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oficjalnie: Przybecki zastąpi Dujszebajewa

Piotr Przybecki został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Szkoleniowiec Orlenu Wisły Płock zastąpi na tym stanowisku Tałanta Dujszebajewa, który podał się do dymisji po starciu z Białorusią. Pierwszym wyzwaniem 44-latka będzie przygotowanie biało-czerwonych do meczów eliminacji mistrzostw Europy z Rumunią (transmisja TVP3, TVP Sport, SPORT.TVP.PL) i Serbią (transmisja TVP Sport, SPORT.TVP.PL).
Piotr Przybecki: ta decyzja wiąże się z dużym ciężarem
Piotr Przybecki (fot. PAP)

Vive Tauron vs. Orlen Wisła. Finał PP w TVP Sport!

Związek Piłki Ręcznej w Polsce postawił przed nowym selekcjonerem jeden cel – awans na igrzyska olimpijskie w Tokio.

– To dla mnie zaszczyt, ale też wyzwanie, ciężka praca i duża odpowiedzialność. Zapewniam, że zrobię wszystko by zrealizować założone cele – awansować do igrzysk oraz zbudować silną, zdolną wygrywać z najgroźniejszymi przeciwnikami drużynę. Do tego potrzebny jest spokój, czas, cierpliwość i wsparcie całego środowiska piłki ręcznej. Zrobię wszystko, by spełnić oczekiwania kibiców – przyznał Przybecki.

– Dziękuję trenerowi, że przyjął tę propozycję tak szybko i w tak trudnym momencie. To dowód jego klasy, otwartości, profesjonalizmu oraz zaangażowania w sprawy polskiej piłki ręcznej. Po czasach lepszych przyszły trudniejsze. Doświadczają tego także narodowe zespoły w innych krajach. Jestem przekonany, że uda nam się osiągnąć założone cele. Zrobimy wszystko, by zapewnić trenerowi i drużynie najlepsze warunki pracy i znów osiągać wymarzone sukcesy – podkreślił prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki.

Maciej Iwański: związek zbyt późno zaczał pracę u podstaw Przybecki będzie łączył funkcję selekcjonera i trenera klubowego. Zgodę na taki podział wyraziło miasto Płock – właściciel Orlen Wisły.

– Priorytetem dla Płocka jest klub, ale dla nas – miasta piłki ręcznej – równie ważne są sukcesy narodowej drużyny. W takich momentach potrzebne jest wsparcie i integracja, a nie podziały. Wierzę, że nasz trener wniesie w reprezentację siłę, zapał, nowego ducha i jakość oraz razem z drużyną zrealizuje postawione cele – stwierdził Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Nowy selekcjoner rozpocznie pracę z reprezentacją w czerwcu, kiedy poprowadzi biało-czerwonych w turnieju towarzyskim w Norwegii. Później kadrę czekać będą spotkania z Serbią i Rumunią, którymi Polacy zakończą eliminacje mistrzostw Europy 2018.

***
Piotr Przybecki – były reprezentant Polski, członek kadry Bogdana Wenty, uczestnik mistrzostw Europy w 2004 roku. W kadrze seniorskiej zadebiutował w wieku 17 lat. Rozegrał w niej 131 meczów i zdobył 372 bramki. Grał na pozycji lewego lub środkowego rozgrywającego. To najskuteczniejszy polski strzelec w Bundeslidze, mistrz Niemiec z THW Kiel, trzykrotny zdobywca Pucharu Europy EHF. Jako szkoleniowiec prowadził Śląsk Wrocław i od sezonu 2016/17 Orlen Wisłę Płock.

Czy nominacja Piotra Przybeckiego na selekcjonera to dobry wybór?
Czy nominacja Piotra Przybeckiego na selekcjonera to dobry wybór?
  • 80.8%Tak
  • 19.2%Nie

podobne informacje

Przybecki jak Wenta? "To nie zależy tylko ode mnie"

Przybecki: to dla nas bardzo szczęśliwe losowanie

Poprawić błędy z Katowic. Polacy grają rewanż z Czechami

Najlepszy strzelec Euro wybrał Wisłę spośród trzech ofert. "Wierzę ludziom z Płocka"