tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Radwańska jak... Federer? "Powinna odpuścić Paryż"

Jeśli Agnieszka Radwańska zagra we French Open, to po raz pierwszy w karierze do wielkoszlemowych zmagań w Paryżu przystąpi po rozegraniu zaledwie jednego meczu na nawierzchni ziemnej. – Myślę, że powinna odpuścić ten turniej i przygotować się do rywalizacji na trawie – powiedział Michał Lewandowski, trener tenisa oraz komentator TVP Sport.
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

FRENCH OPEN BEZ FEDERERA. SZYKUJE SIĘ NA "TRAWĘ"

Radwańska zmagania na mączce rozpoczęła w Stuttgarcie, ale już w 1. rundzie przegrała z Jekateriną Makarową. Polka przed French Open miała się jeszcze zaprezentować w Madrycie oraz Rzymie, ale – z powodu kontuzji stopy – zrezygnowała z tych występów.

Maria bez karty. W Paryżu nie zagra Walczę z tym urazem już od kilku miesięcy i choć ostatnio było lepiej, to teraz ból powrócił, a nawierzchnia ziemna nie pomaga. Stan zapalny jest poważny, potrzebuję odpoczynku, którego tak naprawdę w ogóle nie mam. Chcę mieć po prostu pewność, że zrobiłam wszystko, co w mojej mocy, aby być w stu procentach gotowa na French Open – przyznała Polka w stolicy Hiszpanii.

Dawid Celt, drugi trener Radwańskiej, a prywatnie jej narzeczony, zdradził, że w środę krakowianka wróciła do treningów na korcie. – Za nami pierwsze zajęcia na korcie, Agnieszka na nic nie narzekała – stan zapalny minął, z nogą jest już lepiej. Powoli wchodzimy w trening, intensywność będzie wzrastać i mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu udamy się do Paryża – powiedział.

Pytanie, czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby zrezygnowanie ze startu we Francji i jak najlepsze przygotowanie do zmagań na ulubionej przez Polkę nawierzchni trawiastej. Rywalizację na ziemi ostatnio odpuścił m.in. Roger Federer, który nie ukrywa, że "ułożenie odpowiedniego kalendarza jest kluczem do długowieczności".

Prawdziwe serce mistrza. Federer pomaga w Afryce Przy tym, co się teraz dzieje, przy tym zmęczeniu i przesileniu, Polka powinna jeszcze odpocząć i przygotować się do turniejów na trawie. Oczywiście, to są kwestie bardzo indywidualne, nie wiem na ile kontuzja daje się Radwańskiej jeszcze we znaki, może złapała już świeżość, może po kilku treningach uzna, że czuje się na ziemi jak nigdy i stwierdzi, że trzeba spróbować. Ale moim zdaniem to, co zrobił Federer, byłoby wskazane także i dla Agnieszki – przyznał Lewandowski.

Radwańska od Wimbledonu 2006 nie opuściła ani jednego z wielkoszlemowych turniejów – w sumie ma na koncie 43 takie imprezy z rzędu, w których rozegrała 158 meczów (115 zwycięstw). Polka przed rokiem dotarła do 4. rundy French Open, w której przegrała z Cwetaną Pironkową.

Wśród pań jak zwykle sprawa jest otwarta, dodatkowo w tym roku zabraknie m.in. Sereny Williams, Wiktorii Azarenki oraz Marii Szarapowej, ale moją faworytką do zwycięstwa w Paryżu jest Simona Halep. Kristina Mladenovic, która na ziemi w tym sezonie również dobrze się spisuje, raczej nie udźwignie ciężaru gry przed własnymi kibicami. Być może Rumunce zagrozi Garbine Muguruza, Karolina Pliskova, Swietłana Kuzniecowa albo Caroline Wozniacki – zakończył Lewandowski.

KANDYDAT NA PREZESA PZT: NIEBAWEM WSZYSTKO PADNIE

Czy Agnieszka Radwańska powinna zrezygnować ze startu we French Open?
Czy Agnieszka Radwańska powinna zrezygnować ze startu we French Open?
  • 42.5%Tak
  • 57.5%Nie
Celt o Szarapowej: Francuzi pokazali charakter

podobne informacje

Kolejni nieobecni podczas French Open

Szef TVP Sport o Mili, Stanowskim i... esporcie

Świetna passa przerwana. Radwańska nie zagra w Paryżu

Ranking WTA: niewielki awans Radwańskiej