World Cup Quarter Finals, 2017, 1/4 finału
Connor Hellebuyck
Miro Aaltonen
Joonas Korpisalo

MŚ Elity: Finlandia gra dalej! USA poza turniejem

Finlandia pokonała Stany Zjednoczone 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) w ćwierćfinale mistrzostw świata Elity w hokeju na lodzie. W kolejnej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą pary Szwajcaria – Szwecja.
Mistrzostwa Świata Elity - 1/4 finału: USA – Finlandia (mecz)
Andrew Copp (w białym) i Jesse Puljujarvi (fot. PAP/EPA)

Żadna z drużyn na początku meczu nie zdołała wypracować przewagi. Mimo że celnych strzałów nie brakowało, to Jimmy Howard oraz Harri Sateri wszystkie zdołali obronić. Pod koniec tercji Finlandia grała w przewadze po karze dla Nicka Schmaltza, ale jej nie wykorzystała.

Drugiej szansy nie zmarnowała. Po 26 sekundach drugiej części spotkania Anders Lee osłabił swoją drużynę, co wykorzystał Mikko Rantanen, który zdobył pierwszą bramkę w meczu i ósmą w całym turnieju. Pod koniec tercji Amerykanie ponownie grali bez jednego zawodnika, ale dogodną okazję zaprzepaścił Valtteri Filppula.

Mistrzostwa Świata Elity - 1/4 finału: USA – Finlandia (bramki) Przez długi czas Amerykanie liczyli na wyrównanie, ale nie stwarzali wielu okazji. Tymczasem Finowie wykorzystali błędy rywala i w siódmej minucie trzeciej tercji powiększyli przewagę. Joonas Kemppainen wykorzystał podanie Juhamattiego Aaltonena i pokonał bramkarza Stanów Zjednoczonych.

Awans do półfinału wywalczyła także Rosja, która pokonała Czechów 3:0 (2:0, 0:0, 1:0). Jej rywalem w kolejnej fazie będzie zwycięzca starcia Kanada – Niemcy (transmisja od 20.10 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej).