tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kolejna "dzika karta" dla Szarapowej

Organizatorzy tenisowego turnieju WTA w Birmingham, jednej z ostatnich imprez przed wielkoszlemowym Wimbledonem, przyznali "dziką kartę" Marii Szarapowej. Rosjanka nie otrzymała takiego zaproszenia na French Open, który rozpoczyna się 28 maja.
Maria Szarapowa (fot. Getty Images)

RADWAŃSKA JAK... FEDERER? "POWINNA ODPUŚCIĆ PARYŻ"

Szarapowa w kwietniu zakończyła 15-miesięczną dyskwalifikację za doping i chce wrócić na szczyt światowego rankingu. Na razie jednak nie ma zapewnionej automatycznej kwalifikacji do turniejów pod egidą WTA. Otrzymała za to "dzikie karty" na imprezy w Stuttgarcie, Madrycie i Rzymie.

Zgromadziła wystarczająco dużo punktów, aby wziąć udział w kwalifikacjach do Wimbledonu, ale nie w turnieju głównym, chyba że znów otrzyma "dziką kartę". Nie zdążyła jednak zapewnić sobie miejsca choćby w eliminacjach French Open. Szef Brytyjskiej Federacji Tenisowej Michael Downey podkreślił, że Szarapowa zobowiązała się wystartować w tegorocznej i kolejnej edycji turnieju w Birmingham.

Decyzja o przyznaniu jej "dzikiej karty" nie była łatwa i zdajemy sobie sprawę, że wiele osób się z nią nie zgodzi. Jednak Maria odbyła już swoją karę, wróciła i znów prezentuje najwyższy poziom – powiedział Downey.

Impreza w Birmingham rozpocznie się 19 czerwca, dwa tygodnie przed Wimbledonem. Szarapowa triumfowała tam w 2004 i 2005 roku. We wtorek Rosjanka skreczowała w meczu drugiej rundy turnieju w Rzymie z Chorwatką Mirjaną Lucić-Baroni przy stanie 4:6, 6:3, 2:1.

Celt o Szarapowej: Francuzi pokazali charakter

podobne informacje

Indian Wells: Naomi Osaka rywalką Agnieszki Radwańskiej

Los nie był łaskawy. Radwańska zacznie od Szarapowej?

AO: Kerber ograła Szarapową

Kerber wreszcie wróciła do "żywych". "Czułam pustkę"