tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Probierz wróci do Grecji?

Kontrakt Michała Probierza z Jagiellonią Białystok wygasa 30 czerwca. Wszystko wskazuje na to, że go nie przedłuży. Spekuluje się, że trener szuka pracy za granicą, a portal grecki gazzetta.gr twierdzi, że Skoda Xanthi już zaproponowała mu umowę. Szkoleniowiec w przeszłości pracował w tamtejszej lidze.
Michał Probierz (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Do końca sezonu Lotto Ekstraklasy zostały zaledwie dwie kolejki, a Jagiellonia traci tylko dwa punkty do Legii Warszawa. Jednak ani wicemistrzostwo, ani nawet mistrzostwo kraju najprawdopodobniej nie zatrzymają Probierza w Polsce. Trener chciałby przenieść się do zagranicznej ligi, a grecka Skoda Xanthi złożyła mu już propozycję pracy.

W klubie miałby zastąpić Razvana Lucescu. Rumun zdecydował się odejść, bo nie wygrał ze Skodą żadnego trofeum. W sezonie 2016/17 zajęli 6. lokatę w lidze, choć celem był awans do europejskich pucharów.

W listopadzie 2011 roku Probierz objął Aris Saloniki. W 9 meczach zdobył z nimi 13 punktów. Po dwóch miesiącach podał się jednak do dymisji, ponieważ Grecy zalegali mu z wypłatą. 44-latek w 2009 roku zdobył z Jagiellonią Puchar Polski, a dwa lata potem wygrał Superpuchar.

Michał Probierz: Jagiellonia? Lubię i jestem szczęśliwy