tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Piotr Przybecki: ta decyzja wiąże się z dużym ciężarem

Nowy trener reprezentacji polskich szczypiornistów o planach i ambicjach w związku z objęciem tej funkcji. Piotr Przybecki powiedział też, co sądzi o obecnej kondycji kadry oraz o tym, jak zamierza łączyć role szkoleniowca Wisły Płock i biało-czerwonych.

Piotr Przybecki o...

...nominacji:
To jest duże wyróżnienie. Te rozmowy, które odbyły się z prezesem Kraśnickim, były dla mnie bardzo ważne. Ta decyzja wiąże się z dużym ciężarem gatunkowym, chodzi przecież o reprezentację i jej przyszłość.

...przyszłości reprezentacji:
Sytuacja nie jest łatwa ze względu na nasz stan punktowy w grupie eliminacyjnej mistrzostw Europy. Poza tym przechodzimy zmianę generacyjną w polskiej kadrze. Takie zmiany odbywały się w innych federacjach, np. szwedzkiej czy niemieckiej i to jest proces, który trwa, dlatego musimy być cierpliwi.

...pierwszych ruchach kadrowych:
Wszystko dzieje się bardzo szybko, ta decyzja i ta nominacja jest świeża, oczywiście człowiek myśli już o takich rzeczach, ale potrzebne są jeszcze konsultacje oraz rozmowy z zawodnikami. Decyzje podejmę po zakończeniu ligi.

...obawach w łączeniu pracy w klubie i reprezentacji:
Taka obawa istnieje, na pewno, ale będę się starał ciągnąć te dwie rzeczy. Tak się umówiliśmy, dziękuje jeszcze raz za zaufanie ze strony związku i prezesa, ale także dziękuje za przychylność władzom klubu.

najpopularniejsze

UEFA podała zasady, terminarz i logo Ligi Narodów

PZPS podjął decyzję. Ferdinando De Giorgi zwolniony

Schody do nieba. Sprawdź nowe zasady el. Ligi Mistrzów

"Barbarzyństwo" na Camp Nou. Messi odzyskał uśmiech

FIFA ogłosiła listę nominowanych do drużyny roku