tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Piotr Przybecki: ta decyzja wiąże się z dużym ciężarem

Nowy trener reprezentacji polskich szczypiornistów o planach i ambicjach w związku z objęciem tej funkcji. Piotr Przybecki powiedział też, co sądzi o obecnej kondycji kadry oraz o tym, jak zamierza łączyć role szkoleniowca Wisły Płock i biało-czerwonych.

Piotr Przybecki o...

...nominacji:
To jest duże wyróżnienie. Te rozmowy, które odbyły się z prezesem Kraśnickim, były dla mnie bardzo ważne. Ta decyzja wiąże się z dużym ciężarem gatunkowym, chodzi przecież o reprezentację i jej przyszłość.

...przyszłości reprezentacji:
Sytuacja nie jest łatwa ze względu na nasz stan punktowy w grupie eliminacyjnej mistrzostw Europy. Poza tym przechodzimy zmianę generacyjną w polskiej kadrze. Takie zmiany odbywały się w innych federacjach, np. szwedzkiej czy niemieckiej i to jest proces, który trwa, dlatego musimy być cierpliwi.

...pierwszych ruchach kadrowych:
Wszystko dzieje się bardzo szybko, ta decyzja i ta nominacja jest świeża, oczywiście człowiek myśli już o takich rzeczach, ale potrzebne są jeszcze konsultacje oraz rozmowy z zawodnikami. Decyzje podejmę po zakończeniu ligi.

...obawach w łączeniu pracy w klubie i reprezentacji:
Taka obawa istnieje, na pewno, ale będę się starał ciągnąć te dwie rzeczy. Tak się umówiliśmy, dziękuje jeszcze raz za zaufanie ze strony związku i prezesa, ale także dziękuje za przychylność władzom klubu.

najpopularniejsze

LN: Sensacja! Polki pokonały mistrzynie olimpijskie

Bayern rozczarował na koniec sezonu. "Lewy" straci miejsce w składzie?

Heynen odkrył karty przed Ligą Narodów. Brakuje gwiazd

Konferencja prasowa Adama Nawałki

Szczęsny czujny jak zwykle. Polak popisał się podczas mistrzowskiej fety