3 Olivier Deschacht
  Felice Mazzu
  Rene Weiler

Mistrzowskie gole Teodorczyka! 34. tytuł Anderlechtu

Anderlecht wygrał na wyjeździe ze Sportingiem Charleroi 3:1 (0:1) i po raz 34. w historii klubu został mistrzem Belgii. Dwa gole dla drużyny Rene Weilera strzelił Łukasz Teodorczyk, który na przełamanie czekał aż 833 minuty! Polak ma już na koncie 22 bramki w tym sezonie.
Łukasz Teodorczyk (fot. Getty Images)

"PRYMITYWNY NEANDERTALCZYK". PROBLEMY TEODORCZYKA

JAK PADŁY GOLE?
1:0 (27') – Pollet wygrał powietrzny pojedynek z jednym z rywali, piłka trafiła pod nogi Bedii, który wykorzystał błąd Spajicia oraz bramkarza Anderlechtu i strzałem do pustej bramki ucieszył kibiców gospodarzy.
1:1 (59') – dośrodkowanie Obradovicia w pole karne, Teodorczyk przy odrobinie szczęścia przyjął piłkę i "atomowym" strzałem (131 km/h!) pokonał bramkarza.
1:2 (81') – znakomite prostopadłe podanie Hanniego do Teodorczyka, a ten w sytuacji "sam na sam" bez kłopotu pokonał Penneteau.
1:3 (87') – kolejna ładna asysta Hanniego, którą na gola zamienił Bruno.

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE?
26' – ładna akcja prawą stroną, podanie w pole karne do Hanniego, ale ten w dobrej sytuacji uderzył niecelnie. Chwilę później Anderlecht stracił bramkę.
69' – znakomita kontra gospodarzy, podanie do Bedii, który z bliska w stuprocentowej okazji nie trafił w bramkę.

JAK GRAŁ ŁUKASZ TEODORCZYK?
9' – dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale Polak w ostatniej chwili uprzedzony przez jednego z rywali.
17' – kolejne dośrodkowanie, ale tym razem Teodorczyk źle obliczył lot piłki i nawet w nią nie trafił.
59' – 21. bramka Teodorczyka. Opis wyżej.
81' – 22. bramka Teodorczyka. Opis wyżej.
86' – za Polaka wszedł Thelin.

OCENA SPORT.TVP.PL: 8 (SKALA 1-10)
W pierwszej połowie kompletnie niewidoczny, na początku drugiej także, ale kto o tym będzie pamiętał? Teodorczyk czekał na gola 833 minuty, a jak już się przełamał, to dwa razy wpisał się na listę strzelców. Arcyważne bramki, których kibice Anderlechtu nigdy Polakowi nie zapomną. Schodzącego z boiska naszego reprezentanta fani pożegnali głośnym "Teo! Teo!".