World Cup Quarter Finals, 2017, 1/4 finału
Brayden Schenn 47'2''
Thomas Greiss
Frederik Tiffels 52'1''

MŚ Elity: Niemcy nie dali rady. Kanada w półfinale

Kanadyjczycy pokonali Niemców 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) w półfinale mistrzostw świata Elity w hokeju na lodzie. Zwycięzcy o finał zagrają w sobotę z Rosjanami. W drugiej parze Finlandia zmierzy się ze Szwecją.
Sean Couturier (L) i Denis Reul (fot. Getty)

Przewaga Kanadyjczyków była niepodważalna, ale przez długi czas niemieckiemu bramkarzowi udawało się bronić strzały faworytów. Obrona skapitulowała dopiero trzy minuty przed końcem tercji, kiedy dwuminutową karę otrzymał Patrick Reimer. Bramkę dającą prowadzenie Kanadzie zdobył Mark Scheifele.

Drużyna z Ameryki Północnej w drugiej części meczu nie pozwoliła rywalowi oddać celnego strzału, sama uderzając 18 razy. A mimo to długo nie mogli znaleźć sposobu na Philippa Grubauera. Dopiero dwie minuty przez ostatnią syreną w tej tercji Jeff Skinner z bliska umieścił krążek w bramce.

Nic nie zapowiadało, że w ostatnich 20 minutach kibice w Kolonii obejrzą nieoczekiwany zwrot akcji. Początkowo Kanada kontrolowała wynik, ale dała się zaskoczyć, grając w przewadze jednego zawodnika. Kontaktowego gola strzelił Yannic Seidenberg. Gospodarze, mimo ambitnej walki, nie zdołali jednak odrobić wszystkich strat i pożegnali się z turniejem.

Awans wywalczyła także reprezentacja Szwecji, która miała pewne problemy ze Szwajcarią, ale ostatecznie zwyciężyła 3:1. W półfinale zmierzy się z Finlandią, która pokonała Amerykanów 2:0. Spotkania, które wyłonią finalistów mistrzostw zostaną rozegrane w sobotę i będzie można je obejrzeć w Telewizji Polskiej.