tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lobinger zmaga się z poważną chorobą

44-letni były niemiecki tyczkarz, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy Tim Lobinger jest ciężko chory. Nie poddaje się w walce z białaczką przechodząc chemoterapię w monachijskiej klinice.
Tim Lobinger (fot. Getty)

Przez dwadzieścia lat Lobinger odgrywał niepoślednią rolę w niemieckiej lekkoatletyce.

W 1997 roku jako pierwszy niemiecki tyczkarz pokonał w Koeln-Muengersdorfie poprzeczkę zawieszoną na otwartym stadionie na wysokości sześciu metrów. Jego wynik poprawił w 2012 roku o jeden centymetr, wicemistrz olimpijski z Londynu Bjoern Otto.

Sześć lat później Lobinger wywalczył w angielskim Birmingham złoty medal halowych mistrzostw świata. W kolekcji ma także dwa srebrne krążki mistrzostw Europy zdobyte w Budapeszcie (1998) oraz w Goeteborgu (2006) oraz brązowy w Monachium (2002).

Po zakończeniu kariery zawodniczej z bogatych doświadczeń czterokrotnego olimpijczyka i piętnastokrotnego mistrza Niemiec korzystali przez cztery lata piłkarze.

W 2016 roku zamieszkał w Monachium, gdzie prowadzi centrum sportowe. W marcu lekarze zdiagnozowali u niego białaczkę. Przeszedł operację przeszczepienia szpiku kostnego i nie traci nadziei na sukces w walce z groźną chorobą.

podobne informacje

Niemiecki lekkoatleta po przeszczepie i chemioterapii