tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nadzieja dla Golloba. "Odzyskał czucie głębokie"

Tomasz Gollob nadal przebywa w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy po upadku w Chełmnie. W rehabilitacji żużlowca jest jednak widoczny postęp. Były mistrz świata odzyskał czucie głębokie w nogach, co daje nadzieję na to, że stanie na nogi w przyszłości.
Tomasz Gollob (fot. PAP)

Ekstraliga: Huckenbeck za Golloba w Grudziądzu

W najbliższych dniach żużlowiec zostanie przeniesiony z oddziału neurochirurgii na oddział rehabilitacji. Rany pooperacyjne są już zagojone, ustąpiły też powikłania po obiciu płuc i zbiciu mięśnia sercowego.

– Przed operacją czucia głębokiego w ogóle nie było. Później pojawiało się sporadycznie. Teraz mogę jednak powiedzieć, że Tomek zaczął odpowiadać na pytania coraz szybciej i bardziej zdecydowanie, a to oznacza, że jest z nim coraz lepiej. Powrót czucia głębokiego daje cień nadziei na powrót pełnego czucia w nogach – powiedział profesor Marek Harat dla "Przeglądu Sportowego".

Gollob jest bardzo zmotywowany, by wrócić do zdrowia. Kilka godzin dziennie spędza w pozycji siedzącej, jest też poddawany zabiegom fizykoterapeutycznym, m.in. leczeniem prądem oraz ćwiczeniom rehabilitacyjnym.

Od upadku Golloba w Chełmnie minął już niespełna miesiąc. Indywidualny mistrz świata z 2010 roku startował tam w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej. Podczas treningu przewrócił się i doznał poważnych obrażeń. Przeszedł długą operację i był utrzymywany przez lekarzy w stanie śpiączki farmakologicznej.

Z kamerą TVP Sport. "Drugie życie Golloba"

podobne informacje

Urodziny Tomasza Golloba. Walcz i wstań, Mistrzu!

Gollob wraca do Polski. Leczenie w Chinach nieskuteczne

Dobre informacje z Chin. Nadzieja dla Golloba...

Zebrali ponad pół miliona na leczenie Golloba