tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nadzieja dla Golloba. "Odzyskał czucie głębokie"

Tomasz Gollob nadal przebywa w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy po upadku w Chełmnie. W rehabilitacji żużlowca jest jednak widoczny postęp. Były mistrz świata odzyskał czucie głębokie w nogach, co daje nadzieję na to, że stanie na nogi w przyszłości.
Tomasz Gollob (fot. PAP)

Ekstraliga: Huckenbeck za Golloba w Grudziądzu

W najbliższych dniach żużlowiec zostanie przeniesiony z oddziału neurochirurgii na oddział rehabilitacji. Rany pooperacyjne są już zagojone, ustąpiły też powikłania po obiciu płuc i zbiciu mięśnia sercowego.

– Przed operacją czucia głębokiego w ogóle nie było. Później pojawiało się sporadycznie. Teraz mogę jednak powiedzieć, że Tomek zaczął odpowiadać na pytania coraz szybciej i bardziej zdecydowanie, a to oznacza, że jest z nim coraz lepiej. Powrót czucia głębokiego daje cień nadziei na powrót pełnego czucia w nogach – powiedział profesor Marek Harat dla "Przeglądu Sportowego".

Gollob jest bardzo zmotywowany, by wrócić do zdrowia. Kilka godzin dziennie spędza w pozycji siedzącej, jest też poddawany zabiegom fizykoterapeutycznym, m.in. leczeniem prądem oraz ćwiczeniom rehabilitacyjnym.

Od upadku Golloba w Chełmnie minął już niespełna miesiąc. Indywidualny mistrz świata z 2010 roku startował tam w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej. Podczas treningu przewrócił się i doznał poważnych obrażeń. Przeszedł długą operację i był utrzymywany przez lekarzy w stanie śpiączki farmakologicznej.

Z kamerą TVP Sport. "Drugie życie Golloba"

podobne informacje

Pierwsza konferencja Golloba. "Będę jeździć na wózku"

Gollob przetestował japoński egzoszkielet

Gollob przemówił po upadku. "Łatwiej byłoby wymienić nogę"

Gollob pomoże sportowcom po przejściach. Zakłada fundację