tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nietypowe zachowanie tenisistki. W trakcie meczu robiła... pompki

Srebrna medalistka igrzysk olimpijskich 2012 w grze mieszanej – Laura Robson – musiała się zmierzyć się z nietypową taktyką przeciwniczki, którą była Rika Fujiwara. Japonka aktywnie wykorzystywała każdą przerwę w meczu, aby... robić pompki.
Laura Robson (fot. Getty Images)

Fujiwara jest 864. zawodniczką w rankingu WTA, ale jej ambicja i praca na korcie była godna czołowej dziesiątki. Mimo dodatkowych ćwiczeń 35-latka nie zdołała pokonać Laury Robson. Brytyjka wygrała 6:1, 6:3 w spotkaniu turnieju ITF w Japonii (pula nagród – 60 tysięcy dolarów).

Rika Fujiwara (fot. Getty Images) Pod wrażeniem była także CoCo Vandeweghe, która udostępniła film na swoim Twitterze. „Szczerze mówiąc, wykonała więcej pompek w drugim secie niż ja przez cały rok” – tak skomentowała sytuację Laura Robson.

Brytyjka powróciła do gry w poprzednim roku po poważnej kontuzji nadgarstka. Zwróciła się z pomocą do sportowego psychologa, aby wrócić do dobrej formy.

Zaczęłam pracować z dobrym człowiekiem, ale to nie jest zmiana, która dokona się w jeden dzień i właśnie on mi to powtarza – wyjawiła.

Musisz się przyzwyczaić do takich rzeczy. W przeszłości byłam do tego sceptycznie nastawiona, ale teraz jestem na etapie, w którym próbuję wszystkiego – dodała Robson.


podobne informacje

Tenisistka w centrum strzelaniny. "Nie chcę o tym myśleć"

Znana tenisistka przeżyła strzelaninę w Las Vegas

24 medale dla Wielkiej Brytanii zdobyli ”obcokrajowcy”