tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wimbledon: Szarapowa nie chce "dzikiej karty"

Powracająca po 15-miesięcznej dyskwalifikacji za doping Maria Szarapowa zapowiedziała, że nie będzie się ubiegać o "dziką kartę" na wielkoszlemowy turniej tenisowy na trawiastych kortach w Wimbledonie. Rosjanka wystartuje w kwalifikacjach imprezy.
Maria Szarapowa (fot. Getty Images)

Dzień wcześniej Szarapowej przyznano "dziką kartę" na jeden z ostatnich turniejów przed Wimbledonem – w Birmingham. Wcześniej otrzymała takie zaproszenie na imprezy WTA w Stuttgarcie, Madrycie i Rzymie, ale zabraknie jej w wielkoszlemowym French Open, który rozpocznie się 28 maja.

"Dzięki lepszej pozycji w rankingu po pierwszych trzech zawodach po moim powrocie, wystąpię w kwalifikacjach Wimbledonu w Roehampton i nie będę ubiegać się o "dziką kartę" do turnieju głównego" – napisała Rosjanka na swojej stronie internetowej.

Triumfatorka londyńskiej imprezy w 2004 roku zajmuje obecnie 211. pozycję, która nie wystarcza jej, aby znaleźć się bezpośrednio w drabince głównej. Dzięki wygranej w pierwszej rundzie w Rzymie, Szarapowa zapewniła sobie za to prawo gry w eliminacjach, które zostaną rozegrane kilka kilometrów od Wimbledonu.

Nietypowe zachowanie tenisistki. W trakcie meczu robiła... pompki

Protest w PZT. Zarząd podał się do dymisji!

podobne informacje

Rzym: dramatyczny mecz Szarapowej

Niezwykła seria Szarapowej. "To się nie powtórzy"

Indian Wells: Naomi Osaka rywalką Agnieszki Radwańskiej

Los nie był łaskawy. Radwańska zacznie od Szarapowej?