tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mariusz Jurasik gościem "Sportowego Wieczoru"

Gościem piątkowego wydania "Sportowego Wieczoru" będzie Mariusz Jurasik – przedstawiciel najbardziej utytułowanego pokolenia polskich piłkarzy ręcznych, a obecnie trener i ekspert. Tematem rozmowy będzie objęcie posady selekcjonera reprezentacji Polski przez Piotra Przybeckiego. Transmisja od godziny 23.00 w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.
Mariusz Jurasik (fot. 400mm)

Jurasik rozegrał ponad 200 spotkań w biało-czerwonych barwach i zdobył w nich ponad 700 goli. Jest wicemistrzem świata z 2007 roku i brązowym medalistą MŚ 2009. Jako skrzydłowy i rozgrywający grał przez lata w Kielcach, Płocku, Zabrzu i Rhein-Neckar Loewen. Ostatnie kilka lat spędził w roli trenera Górnika Zabrze. Jako ekspert pojawia się w studiu TVP przy okazji najważniejszych imprez.

Temat nie może być inny – gość "Sportowego Wieczoru" skomentuje wybór Piotra Przybeckiego na nowego selekcjonera polskiej kadry. Przybecki – do końca sezonu szkoleniowiec Orlen Wisły Płock – podjął się niełatwej misji odbudowania siły biało-czerwonych. Misji, na której poległ bardziej doświadczony i utytułowany poprzednik – Tałant Dujszebajew...

Piotr Przybecki: ta decyzja wiąże się z dużym ciężarem
El. ME: Polska – Białoruś (skrót)
Eliasz: trener reprezentacji nie powinien pracować też w klubie

podobne informacje

Mariusz Jurasik: jestem dobrym trenerem. Marzenia? Praca z kadrą

Kto po Dujszebajewie? Liczne grono kandydatów

PGNiG Superliga: Jurasik trenerem Pogoni

Jurasik: jestem spokojny o awans