tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mourinho: Ajax nie powinien grać w Lidze Europejskiej

Choć do finału Ligi Europejskiej jeszcze kilka dni, to Jose Mourinho już rozpoczął swoje psychologiczne gierki. Zdaniem trenera Manchesteru United, jego finały rywal w ogóle nie powinien występować w tej edycji LE. – Odpadli z Ligi Mistrzów i na tym powinna się zakończyć ich przygoda w Europie – wypalił Portugalczyk.
Jose Mourinho (fot. Getty)

Finał Ligi Europejskiej w środę od godz. 20.20 w TVP1

Od dawna jestem przeciwnikiem zasady, według której trzeci zespół w grupie Ligi Mistrzów gra w fazie pucharowej Ligi Europejskiej. Żadna drużyna nie powinna w jednym sezonie brać udziału w dwóch rozgrywkach – stwierdził Mourinho na konferencji przed ostatnią kolejką angielskiej Premier League.

Żewłakow: zastępcą Roberta Lewandowskiego w Bayernie powinien być Kasper Dolberg Ajax to zespół z Ligi Mistrzów. Jeżeli sobie w niej nie poradzili, to powinni wracać do domu. Liga Europejska jest dla drużyn, które grają w niej od początku, tak jak my. Skończyliśmy poprzedni sezon na piątym miejscu i trafiliśmy do LE – wytłumaczył.

Mourinho ma jednak szacunek dla osiągnięć i stylu gry finałowego rywala. – Nie jestem zaskoczony ich wynikami. To nie ma znaczenia, że mają tak młody zespół. Liczy się jakość. Ajax po prostu zainwestował w odpowiednich graczy w odpowiednim momencie. Mają świetny system szkolenia i siatkę skautów. Tacy utalentowani piłkarze nie trafili tam przez przypadek – stwierdził.

Co prawda nie znam za dobrze ich trenera Petera Bosza, ale po wynikach widać, że wykonuje fantastyczną pracę – podsumował "The Special One". Finał Ligi Europejskiej odbędzie się w środę 24 maja na stadionie Friends Arena w Sztokholmie.

podobne informacje

Szósty przegrany finał z rzędu. Zła passa Francuzów

Liczył się tylko Griezmann. Francuz bohaterem Atletico

"SuperGriezmann" i "SuperAtleti" – media o finale Ligi Europejskiej

Pierwszy gol Griezmanna w finale. Wyjątkowa "cieszynka"