2
:
0
2:0
2'Sebastian Steblecki
13'Krzysztof Piątek

Niebiescy jedną nogą w I lidze. Cracovia – Ruch 2:0

Ruch Chorzów przegrał 0:2 (0:2) w meczu 35. kolejki Lotto Ekstraklasy z Cracovią. W następnej serii spotkań zmierzy się z Arką Gdynia i wówczas możemy już poznać pierwszego spadkowicza. Wszystko wskazuje na to, że będzie nim 14-krotny mistrz Polski...
Libor Hrdlicka (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Dla Niebieskich był to mecz właściwie o być albo nie być w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po porażce 0:3 z Piastem ich sytuacja zrobiła się fatalna i właściwie tylko zwycięstwo pozwalało im jeszcze realnie myśleć o utrzymaniu. W piątkowy wieczór nie wybiegli jednak na boisko z odpowiednim nastawieniem, a błędy w obronie szybko zostały wykorzystane przez przeciwnika.

Jakub Wójcicki, Piotr Polczak i Michał Helik (fot. PAP/Jacek Bednarczyk) Już w 2. minucie Piotr Malarczyk wyłożył piłkę do niepilnowanego w polu karnym Sebastiana Stebleckiego, a ten dał Cracovii prowadzenie. Jedenaście minut później niebezpieczeństwa pod własną bramką nie zażegnał Michał Helik, co wykorzystał Krzysztof Piątek, ładnym strzałem z dystansu pokonując Libora Hrdlickę.

Wprawdzie Ruch podejmował jeszcze próby odwrócenia losów tego meczu, ale były one nieskuteczne. Jedyną godną odnotowania sytuacją w pierwszej połowie była tylko ta z 20. minuty, kiedy Bartosz Nowak trafił w poprzeczkę. Powtórzył to na niespełna kwadrans przed końcem Jarosław Niezgoda. Po przerwie to jednak Cracovia kontrolowała przebieg spotkania.

Mateusz Szczepaniak, Sebastian Steblecki i Martin Konczkowski (fot. PAP/Jacek Bednarczyk) Piłkarze Jacka Zielińskiego mogą odetchnąć z ulgą. Ma dwie kolejki przed końcem mają cztery punkty przewagi nad Arką Gdynia, która przegrała wcześniej ze Śląskiem Wrocław 1:4. To własnie wrocławianie będą najbliższym rywalem Pasów. Ci, na zakończenie sezonu, podejmą Piasta Gliwice.

Wicemistrzowie Polski wydają się być ostatnią deską ratunku dla chorzowian. Sobotni mecz z Górnikiem Łęczna może sprawić, że drużynie Krzysztofa Warzychy pozostaną już właściwie tylko matematyczne szanse na pozostanie w Ekstraklasie. Patrząc jednak na ich formę naprawdę trudno przypuszczać, by tak miało się stać.