19.05.2017, 19:45
Internazionali BNL d'Italia 2017
1/4 finału

WTA Rzym: Muguruza lepsza od Williams

Garbine Muguruza pokonała Venus Williams (6:2, 3:6, 6:2), a Elina Svitolina Karolinę Pliskovą (6:2, 7:6) w najciekawszych ćwierćfinałach turnieju WTA w Rzymie. Zwyciężczynie spotkają się w sobotnim półfinale. Transmisje decydujących spotkań w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Garbine Muguruza (fot. PAP)

Szans rywalce nie dała Simona Halep, pewnie pokonując Anett Kontaveit 6:4, 6:2. Młoda Estonka była rewelacją turnieju – w drodze do ćwierćfinału przeszła kwalifikacje, a w turnieju głównym pokonała m.in. Mirjanę Lucić-Baroni i Angelique Kerber.

Rywalką Rumunki w półfinale będzie Kiki Bertens. Holenderka w 1/4 finału okazała się lepsza od Darji Gavrilovej, wygrywając 6:3, 6:3.

Do małej niespodzianki doszło w meczu Eliny Switoliny z Karoliną Pliskovą. W dwóch setach (6:2, 7:6(9)) zwyciężyła Ukrainka, która notuje świetny sezon na kortach ziemnych. Z kolei dla Czeszki była to kolejna porażka w ostatnim miesiącu – 24-latka nie awansowała do półfinału od marcowego turnieju w Miami.

W najciekawiej zapowiadającym się piątkowym meczu Gabriela Muguruza pokonała Venus Williams. Hiszpanka bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie i wygrała pierwszego seta 6:2, jednak w drugim zaczęła popełniać sporo błędów, co skończyło się porażką 3:6. W decydującej partii zdecydowania lepsza była Muguruza, która wygrała 6:2 i awansowała do sobotniego półfinału. Jej rywalką będzie Elina Svitolina.