Canadian Tire Centre
Pojemność: 20500
Widzów: 19145

NHL: uciekli spod topora. Cenna wygrana Pingwinów

Pomimo licznych kontuzji, Pittsburgh Penguins pokazali iście mistrzowski charakter. Obrońcy tytułu pokonali na wyjeździe Ottawę Senators 3:2 i wyrównali stan rywalizacji w finale konferencji Zachodniej (2:2).
(fot. Getty)

Matt Murray – to w piątek najbardziej popularne nazwisko w Pittsburghu. Fani Pingwinów długo zastanawiali się, czy nieco słabiej spisujący się w ostatnich meczach Marc-Andre Fleury powinien ustąpić miejsca w bramce młodszemu koledze. Trener Mike Sullivan zdecydował, że bohater zeszłorocznej batalii w play-off zasłużył na szansę i tym razem. I nie pożałował.

Choć goście stracili dwie bramki, Murray zaliczył 21 skutecznych interwencji i dał zespołowi spokój, jakiego brakowało dwa dni wcześniej Fleury'emu (4 puszczone gole w ciągu kilkunastu minut pierwszej tercji). To między innymi jego wysiłki doprowadziły do tego, że seria trwać będzie co najmniej sześć meczów.

Były dobre obrony, były też oczywiście bramki. Już w połowie drugiej tercji Penguins objęli prowadzenie 3:0, a bramki zdobywali Olli Maatta, Sidney Crosby i Brian Dumoulin. Graczom z Ottawy udało się strzelić gola kontaktowego jeszcze przed końcem tej części spotkania, a w trzeciej "postraszyć" golem na 3:2, ale to okazało się za mało.

Teraz seria wraca do Pittsburgha. Penguins uciekli spod topora i znów są wielkimi faworytami nie tylko do wygrania finału konferencji, ale i zdobycia Pucharu Stanleya. Wszystkie pozostałe transmisje fazy play-off oczywiście w TVP.

NHL, Finały Konferencji (#4): Ottawa Senators - Pittsburgh Penguins (skrót)